Húsz játékos a keretben

S. J.S. J.
2004.01.01. 22:14
Címkék
A világbajnoki hatodik helyezett és olimpiai résztvevő magyar férfiválogatott  amely a felvidéki Karácsony-kupán két győzelemmel (Lengyelország, Csehország) és egy vereséggel (Szlovákia) zárta az évet  péntektől Tatán készül a szlovéniai Európa-bajnokságra (január 22-től február 1-ig).
A dunaújvárosi Császár Gábor klubjában és a juniorok között már bizonyított (Fotó: Danis Barna)
A dunaújvárosi Császár Gábor klubjában és a juniorok között már bizonyított (Fotó: Danis Barna)
A dunaújvárosi Császár Gábor klubjában és a juniorok között már bizonyított (Fotó: Danis Barna)
A dunaújvárosi Császár Gábor klubjában és a juniorok között már bizonyított (Fotó: Danis Barna)
A dunaújvárosi Császár Gábor klubjában és a juniorok között már bizonyított (Fotó: Danis Barna)
A dunaújvárosi Császár Gábor klubjában és a juniorok között már bizonyított (Fotó: Danis Barna)
"Bővül a keretünk – mondta újévkor Skaliczki László szövetségi kapitány–, mert a Nagymihályiban és Eperjesen szerepelt tizenöt játékoshoz pénteken csatlakozik további öt, aki az év végét klubcsapatában vagy a juniorválogatottban töltötte. Ebből a bővebb kínálatból választom ki a január nyolcadikán spanyol túrára utazó tizenhatot."
A mester a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy Pérez Carlos (Fotex KCV) és Perger Zsolt (Pick-Szeged) december végén műtéten esett át, ezért ők hiányoznak a keretből, amellyel már az olimpiai felkészülés jegyében is foglalkozik. Szombattól szerdáig a tatai edzőtáborban azonban a jó Eb-szereplést kell előkészíteni, hiszen legjobbjainknak a vb-n visszaszerzett nemzetközi tekintélyük megőrzése lesz az egyik legfontosabb feladatuk.
A korábbi kerethez Tatán csatlakozik Bendó Csaba, Császár Gábor, Díaz Ivo, Nagy László és Tatai Péter.
Legobbjaink január 9. és 11. között Madridban – sorrendben – Ukrajnával, Lengyelországgal és Spanyolországgal mérkőznek, majd január 14-től Tiszaújvárosban gyakorolnak.

A magyar keret
Kapusok:
Szathmári János (Tatabánya), Fazekas Nándor (Veszprém), Tatai Péter (Győr).
Mezőnyjátékosok: Pásztor István (Veszprém), Iváncsik Gergő (Veszprém), Mohácsi Árpád (Athinaikosz, görög), Ilyés Ferenc (Szeged), Buday Dániel (Veszprém), Lendvay Péter (Vigo, spanyol), Laluska Balázs (Szeged), Császár Gábor (Dunaújváros), Díaz Ivo (Veszprém), Nagy László (Barcelona, spanyol), Mocsai Tamás (Suhr, svájci), Kertész Balázs (Dunaújváros), Bendó Csaba (Balingen, német), Harsányi Gergely (Pestszentlőrinc-Elektromos), Mezei Richárd (Szeged), Rosta Miklós (Dunaújváros), Gál Gyula (Veszprém)
Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
29 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
35 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
46 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
56 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
1 órája

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik