Sterbik Árpád nélkül edzenek a szerbek

H. L.H. L.
2004.01.02. 20:41
Címkék
Meglepte a szerb-montenegrói kézilabda rajongóit friss Eb-keretével Veszelin Vujovics mester, hiszen abban nem kapott helyet Nedeljko Jovanovics (Ademar Leon), Nenad Perunicsics (Magdeburg), Dragan Skrbics (Barcelona), Nebojsza Golics (Montpellier), a részleges lovaglóizom-szakadással Veszprémben gyógyuló Sterbik Árpád (Fotex KCV)  hogy csak a leghíresebbeket említsük.
A szakértők máris bírálják Vujovicsot, hogy a hazai bajnokságban szereplő játékosok közül csak egyet – Szudzsum (Partizan Beograd) – hívott meg a keretbe, s mellette túl sok már-már kiöregedő hírességre számít, illetve olyanokra is, akik Katarban játszanak (játszadoznak?). Vujovics erről így vélekedett: "Nagyon nehéz csoportba kerültünk, ezért csak a legjobban fölkészült játékosokat hívtam meg a keretbe. Az Európa-bajnokság a legerősebb verseny, sokkal nehezebb, mint a vébé, és ránk akár nyolc mérkőzés is várhat. Sérült és lábadozó játékosokra most nem számítok, de ez nem jelenti azt, hogy Jovanovics és Skrbics később ne csatlakozhatna a kerethez. Skrbics értesített, hogy a Fotex ellen sérülten vállalta a játékot, és meg kell műteni. Golics is megerősítette, hogy nem bírja a sűrű versenyprogram megpróbáltatásait. Mladen Bojinovics Montpellier-ből azért nem került a csapatba, mert szerintem vannak nála jobb játékosaink. A klubok iránti kötelezettségek miatt csak január másodikán kezdtük a fölkészülést. Oroszországban részt veszünk egy tornán, amelyen a házigazdák mellett a dánok, a franciák, a németek és az egyiptomiak lesznek az ellenfeleink." Érdekes, hogy az Eb előtt a szerbek Horvátországgal játszanak tesztmérkőzést, és ez lesz a háború óta az első barátságos találkozó a két ország férficsapatai között. Vujovics szerint az Eb-n először fordul elő, hogy nem számít esélyesnek csapata, amelyről nehéz bármit is jósolni. "Persze az olimpiai kvóta megszerzése a célunk, és képesek vagyunk akár éremre is, de tudjuk, az is előfordulhat, hogy a nyolc közé se kerülünk" – mondta Vujovics, aki a legtöbb játékosát a német és a magyar bajnokságból (Nikolics, Eklemovics, Krivokapics, Matics) hívta haza.A keret

Kapusok: Dejan Perics (Celje PL), Dane Sijan (Giouf). Mezőnyjátékosok: Vladan Matics (Szeged), Dragan Szudzsum (Partizan), Marko Csuruvija (Ademar Leon), Zsikica Miloszavljevics (Celje), Nenad Makszics (Prevent), Vladimir Matovics (Prule), Ratko Nikolics (Veszprém), Ratko Djurkovics (Bidasoa Irun), Ivan Lapcsevics (Gummersbach), Branko Kokir (Willstadt), Marko Krivokapics (Madeira), Milorad Krivokapics (Dunaferr), Danijel Andjelkovics (Savehof), Nikola Eklemovics (Szeged), Vladimir Petrics (Porto), Blazso Liszicsics (Al Said), Goran Djukanovics (Al Naser)
Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
2 perce

Marcelo Bielsa kikelt magából Uruguay kiesését követően

Foci vb 2026
12 perce

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
38 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
40 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
47 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
49 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
1 órája

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik