Zlatko Saracevic úgy döntött, távozik Nyíregyházáról

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2005.02.01. 23:34
Címkék
Hogy nem éppen ideálisak a feltételek a nyíregyházi férfi kézilabdacsapat körül, az már korábban kiderült.
Elég csak arra gondolni, hogy a bajnokság közben több játékos is önszántából, illetve költségkímélés miatt távozott. Íme a lista: Braun Brúnó, Nagy Csaba, Nagy Zoltán, Károlyfi Viktor, Dejan Rakovec és Marin Visic. Az így szűkössé váló kerethez a téli időszakban egyedül a rutinos Kun László érkezett, a több poszton bevethető játékos Fehérgyarmatról tért vissza a Nyíregyházi AB-Vill KC-ba.
Az idő előrehaladtával érezhető volt, hogy a játékosként olimpiai- és világbajnoki címet szerző, ennélfogva rendre profi körülményekhez szokott Zlatko Saracevic edző egyre reménytelenebbnek látja a helyzetet. A létszámhiány miatt alig tudott érdemi munkát végezni, bár a csapat eredményei éppen a bajnokság eddig eltelt időszakának második felében javultak.
A minapi kassai tornán aztán a tartalékos nyíregyházi gárda három nagy különbségű vereséget szenvedett, s ekkor döntöttek úgy a felek, hogy nem folytatják a közös munkát.

Saracevic hazánkban a Fotex színeiben ért el fényes sikereket (Fotó: Németh Ferenc)
Saracevic hazánkban a Fotex színeiben ért el fényes sikereket (Fotó: Németh Ferenc)
Saracevic hazánkban a Fotex színeiben ért el fényes sikereket (Fotó: Németh Ferenc)
A vezetőség tagjai nem óhajtották kommentálni a történteket, annyit azért megjegyeztek: mindkét fél érdeke, hogy az ügy ne fajuljon sárdobálássá. Ezt Saracevic is hangsúlyozta, s hozzátette: "Már decemberben is fontolgattam a távozásomat, akkor azonban a vezetők megígérték, mindent megtesznek a körülmények javítása érdekében. Azóta ennek éppen a fordítottja történt. Huszonkét éve élek ebben a sportágban, edzőként a mostani volt a bemutatkozásom, de játékosként profi körülményekhez szoktam, a jelenlegi nyíregyházi helyzettel pedig nem tudok azonosulni. Ezzel együtt igyekszem a szépre emlékezni, és senkire sem haragszom."
Kedden már Saracevic edző utódját kereste a kispadra a vezetőség, de végleges döntés nem született. Úgy tudjuk, két korábbi nyíregyházi edző, Szőke István és Bartha Dénes neve vetődött fel.

Szavazás

Ki lepheti meg a Fotexet az idei bajnokságban?

Legfrissebb hírek

A magyar női rögbisek ötödik helyen végeztek az Eb chisinaui tornáján

Egyéb csapat
10 perce

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
15 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
24 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
45 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
56 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
58 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája
Ezek is érdekelhetik