2011-ig a Győrt erősíti a „21. század ideális átlövője”

2009.02.18. 15:43
A hosszas tárgyalások befejeződtek, és szerdán szóban már megállapodott a Győri Audi ETO KC vezetősége a brazil válogatott Eduarda Amorimmal (Kometal Szkopje), hogy a 22 éves játékos 2011 nyaráig a magyar bajnokcsapatot erősíti.
A brazil válogatott egyik kulcsemberét a Hypo elől szerezte meg a Győr
Fotó: Imago (archív)
A brazil válogatott egyik kulcsemberét a Hypo elől szerezte meg a Győr
A brazil válogatott egyik kulcsemberét a Hypo elől szerezte meg a Győr
Fotó: Imago (archív)
A brazil válogatott egyik kulcsemberét a Hypo elől szerezte meg a Győr

TIZENEGYET SZÓRT A GYŐRNEK

Amorimmal a Bajnokok Ligája 2008–2009-es kiírásában a győrieknek meggyűlt a bajuk: a brazil átlövő két meccsen tizenegy gólt lőtt nekik, összesen huszonhat találatot ért el a Kometalban.
Az ETO jelképes, a klubnak igen kedvező összegért kivásárolta szerződéséből a balátlövőt, akitől meg kellett válnia a súlyos pénzügyi gondokkal birkózó Szkopjének.

A BL-ben ebben az évadban már nem szerepelhet, de bajnoki és Magyar Kupa-mérkőzéseken igen.

Az FTC elleni, február 25-i MK-negyeddöntőben még aligha láthatjuk őt a Népligetben, de a győriek tájékoztatása szerint legkésőbb március elején csatlakozik Konkoly Csaba mester együtteséhez.

Vanyus Attila klubelnök elmondta: „Jelentősen erősödik csapatunk a brazil klasszissal, akiről Németh András, a Hypo edzője azt mondta, a huszonegyedik század ideális átlövője, akit ő mindenképpen szeretett volna az osztrák bajnokhoz szerződtetni, ám megbeszéléseik nem jártak eredménnyel.”

„A szerződési ajánlatunk már Szkopjében van, arra a játékos és a klub is igent mondott, s rövidesen aláírva visszajut hozzánk. Amorim igazolásával megoldódott a kisbabát váró Aurelia Bradeanu helyettesítése, de a román átlövőt visszavárjuk” – tette hozzá.
Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik