A játékos legyen hirdetőoszlop

2010.07.23. 23:24
null
Bajusz Sándor (pirosban) a Kecskemét vezéregyénisége lehet az új szezonban (fotó: Mirkó István – archív)
Nem lehetnek rózsaszín álmai a következő bajnoki évadban a kecskeméti férfi kézilabdacsapatnak, amelyben csak négy-öt játékos cserélődött, s amely – Avar György edző szerint – továbbra is volt válogatott klasszisaira épít.
A következő évadban a bajnoki középmezőnybe vágyó Kecskeméti KSE gerincét rutinos kitűnőségek alkotják, akiket hajdan címeres mezben láttunk.

JÖTTEK, MENTEK
Érkezett a KKSE-hez: Kiss Olivér (kapus, Kiskunfélegyháza), Simon Bence (irányító, Szeged), Temesvári János (balszélső, Szeged), Vancsics János (jobbszélső, Szeged).
Távozott Kecskemétről öt játékos: Marinko Kekezovics (szerb balszélső, Tatabánya), Patrik Hruscak  (szlovák jobbátlövő, ?), Michael Shejbal (szlovák kapus, ?), Ilija Belojevics (szerb irányító, ?), Bíró Balázs (irányító, Cegléd).

„A sokat próbált Bajusz Sándor, Berta Róbert, Nagy Levente, Szabó Péter és Tóth Edmond mellé fiatal, önmaguknak és egykori csapatuknak is bizonyítani akaró fiatalokat igazoltunk, és persze akadnak keretünkben már bizonyított játékosok is” – mondta a Nemzeti Sportnak a kecskemétiek új edzője és menedzsere, Avar György (46 éves), aki szegedi játékos korában maga is válogatott balszélső volt, 11-szer játszott magyar színekben.

A mester szeretné bebizonyítani, hogy nem csupán idegenlégiósokkal, hanem magyar játékosokkal is lehet jó eredményt elérni az NB I-ben.

„Bízom az átalakított, fiatalokkal felfrissített Kecskemétben, amelytől minimálisan elvárható a bennmaradás, de némi szerencsével a nyolc között végezhet, s ezzel támogatóink is elégedettek lehetnének. A szponzorok nagyon kellenek! Az lenne jó, ha mezen, nadrágon egyaránt hirdethetnénk támogatóinkat, s játékosaink olyanok lennének, mint a hirdetőoszlop” – reménykedett az ambiciózus mester, aki az előző évad derekáig a Pick-Szeged másodedzője volt, s aki nem tagadja, mélyek a szegedi gyökerei.

A kecskemétiek edzéseiről egyelőre hiányzik a térdműtét után gyógyuló Makai Lajos beállós és Csatai Zoltán jobbszélső.

A KECSKEMÉTI KSE KERETE
Kapusok: Nagy Levente, Kiss Olivér
Jobbszélsők: Csorba Gábor, Vancsics János, Csatai Zoltán, Huszti Péter
Jobbátlövők: Berta Róbert, Tóth Edmond
Beállósok: Andrej Petro, Gyuris Patrick, Makai Lajos
Irányítók: Bajusz Sándor, Simon Bence, Mészáros Dániel, Bujdosó Máté
Balátlövők: Szabó Péter, Dobó Zsolt, Kun Attila
Balszélsők: Varsandán Milán, Temesvári János

 

Legfrissebb hírek

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
9 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58
Ezek is érdekelhetik