Férfi kézilabda: a csőd szélére került a montenegrói bajnok

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2010.09.17. 10:39
Címkék
Podgoricában néhány évvel ezelőtt nagy tervekkel kezdték egy olyan kézilabdacsapat fölépítését, amelynek nemcsak otthon, hanem a nemzetközi szinten is fontos szerepet szántak. Mára azonban elfogyott a pénz.
A tervük az volt, hogy a CO Zagrebhez hasonlóan (amelynek modelljét a szlovén Celje PL és a bosnyák Bosna Sarajevo is átvette) olyan csapatot hozzanak létre, amelyben a válogatott tagjainak zöme játszik. A Buducsnoszt Podgorica férfiegyüttese ezért igen erős keretet épített fel, még az ex-szegedi Nenad Perunicsicsot is leigazolta, így az elmúlt két évben magabiztosan megnyerte a hazai bajnokságot. Viszont elfogyott a pénz, a klub a csőd szélére került, és az elmúlt napokban az illetékesek úgy döntötték, hogy az idén nem neveznek be az első osztályba. A klubhoz közel állók szerint még az sem biztos, hogy a másodosztályban vállalják a szereplést. Nem tudni, hogy az egyesület talpra tud-e állni, így viszont ismét a Lovcsen Cetinje veheti át az egyeduralkodást a montenegrói férfi kézilabdázásban.
Legfrissebb hírek

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
5 perce

Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott

Kézilabda
8 perce

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
44 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
51 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
1 órája

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik