Férfi kézilabda: Hajdu János lett az Egyesült Arab Emírségek kapitánya

2010.09.02. 21:07
A magyar szövetség szakmai igazgatói székéből a nyáron felálló Hajdu Jánost egy évre szerződtették az Egyesült Arab Emírségek férfiválogatottjának élére.

A frissen kinevezett szövetségi kapitány a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy már megérkezett új állomáshelyére, és hamarosan követi őt felesége.

„A hetedik évadot kezdem arab országban, de az Emírségekben még nem dolgoztam – mondta. – Kuvaitban háromszor, Szaúd-Arábiában egyszer edzősködtem 1987 és 2007 között, s nem tagadom, szívesen tértem vissza ebbe a kulturált, magas életszínvonalú világba, amelyben nagyon szeretik a magyar kézilabdát, felnéznek játékosainkra, híres edzőinkre. Ezért hamarosan az utánpótlás irányításra is magyar edzőt szeretnék felkérni, de a személyéről még tárgyalnom kell a szövetség vezetőivel.”

A bajnokságról a mester elmondta: kilenc csapat csatázik körmérkőzéses rendszerben, s az egyik az ország válogatottja.

„Mindent és mindenkit alávetnek a válogatott érdekének, ezért például a bajnoki menetrendet nekem mint szövetségi kapitánynak kell összeállítanom – folytatta Hajdu János. – A klubok, amelyek mindegyikének remek, 1500-2000 nézőt befogadó csarnoka van, szó nélkül alkalmazkodnak. Csapatonként két-két idegenlégiós szerepelhet, s nekem most az a célom, hogy a külföldiek, mégpedig lehetőleg európaiak, olyan játékosok legyenek, akik valóban példaképei, mintái lehetnek az itteni tehetségeknek. Magyar klasszis importjára egyelőre nem gondolok, de ha lehet, magyar edzőkollégákkal szívesen dogoznék itt is.”

„A hetedik évadot kezdem arab országban, de az Emírségekben még nem dolgoztam – mondta. – Kuvaitban háromszor, Szaúd-Arábiában egyszer edzősködtem 1987 és 2007 között, s nem tagadom, szívesen tértem vissza ebbe a kulturált, magas életszínvonalú világba, amelyben nagyon szeretik a magyar kézilabdát, felnéznek játékosainkra, híres edzőinkre. Ezért hamarosan az utánpótlás irányításra is magyar edzőt szeretnék felkérni, de a személyéről még tárgyalnom kell a szövetség vezetőivel.”

A bajnokságról a mester elmondta: kilenc csapat csatázik körmérkőzéses rendszerben, s az egyik az ország válogatottja.

„Mindent és mindenkit alávetnek a válogatott érdekének, ezért például a bajnoki menetrendet nekem mint szövetségi kapitánynak kell összeállítanom – folytatta Hajdu János. – A klubok, amelyek mindegyikének remek, 1500-2000 nézőt befogadó csarnoka van, szó nélkül alkalmazkodnak. Csapatonként két-két idegenlégiós szerepelhet, s nekem most az a célom, hogy a külföldiek, mégpedig lehetőleg európaiak, olyan játékosok legyenek, akik valóban példaképei, mintái lehetnek az itteni tehetségeknek. Magyar klasszis importjára egyelőre nem gondolok, de ha lehet, magyar edzőkollégákkal szívesen dogoznék itt is.”

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
9 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik