Köstner Vilmos továbbra is bízik a távozókban

2011.04.21. 10:45
null
Bogdanovics Annamária (balra) még nem állapodott meg a Lokival, de szeretne maradni (Fotó: Pataki Zita)
Debrecenben egy kis nyugalmat szeretnének – azt azonban nem adják ingyen. Miután a – hogy is mondjuk – turbulens januári-februári időszakot követően kicsit megnyugodtak a kedélyek, most ismét szárnyra kaptak a különféle – megalapozott és kevésbé megalapozott – híresztelések arról, hogy a tíz lejáró szerződésű kézilabdázó közül végül is hányan távoznak a női csapattól. A legújabb, szerda délelőtti hírcsokor után Köstner Vilmos vezetőedzőt kértük meg, hogy segítsen tiszta vizet önteni a pohárba.

 

„Az eddig is tudott volt, hogy Bulath Anita és Mörtel Renáta elhagyja a csapatot, ugyanakkor amíg a DVSC játékosai, addig ettől függetlenül ugyanúgy számítok rájuk, és bízom bennük, mint bármikor – szögezte le a DVSC-Korvex vezetőedzője arra utalva, hogy a pletykák már összeveszésről, bizalmi válságról szóltak a csapatnál, pedig ilyesmiről szó sincs. – Most az a fontos, hogy a május elsejei, FTC elleni bajnoki elődöntőre minél jobban felkészüljünk szakmailag és mentálisan is, de hiába dolgozunk keményen, ezt megzavarják az ilyen híresztelések.”

Ha már így alakult, megkértük a szakembert, fussunk végig az érintett kézilabdázók névsorán: ki megy, ki marad.

„Ami a kapusokat illeti, Kiss Éva valóban tervezte, hogy kipróbálja magát külföldön, de átgondolta a kérdést, és végül a maradás mellett döntött. Triffa Ágnessel nagyjából megegyeztünk, de azt kérte, várjunk még a szerződéskötéssel, amíg nem körvonalazódik a jövő évi keret. Ugyanakkor nincs tudomásom arról, hogy el akarna menni bárhová” – mondta Köstner Vilmos.

„Bogdanovics Annamária a hírekkel ellentétben még nem állapodott meg sem velünk, sem mással, de beszélgetéseink alapján azt mondhatom, szeretne maradni – hivatalos megegyezés viszont még nincs – árulta el a szakember, azt viszont megerősítette, hogy a másik irányító, Bognár Barbara elhagyja a csapatot. – Vele megbeszéltük, hogy nem teljes köztünk az összhang, de ebből egyikünk sem csinál problémát, és amíg még itt van, ez nem zavarja a közös munkát. Juhász Gabriellával pedig a jövő héten fejezzük be a tárgyalásokat – alighanem eredményesen.”

Ami a leendő igazolásokat illeti, a győri Aurelia Bradeanut valóban megkereste a DVSC, de nem tudott vele megegyezni, és Szűcs Gabriellával is felvették a kapcsolatot – e téren egyéb azonban még nem történt, egyelőre a Valcea légiósának térfelén pattog a labda. Egy, a szerb bajnokságban szereplő balátlövővel viszont nagyon közel van a megegyezés – jelenleg ennyit lehet tudni a Debrecen jövőjéről

„Más hírt nem tudok sem megerősíteni, sem megcáfolni, de ha bármilyen írásos megegyezés születik, azt a DVSC be fogja jelenteni” – mondta végül Köstner Vilmos.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
1 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
22 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik