Női kézilabda: Triscsuk kihagyja a Turcsin-kupát is

2012.11.16. 10:21
null
Böhn és stábja királynőként fog bánni a válogatott tagjaival (Fotó: Mirkó István, archív)
Hétfőn megkezdi a felkészülést a magyar női kézilabda-válogatott a december 4-én kezdődő szerbiai női Európa-bajnokságra. Karl Erik Böhn szövetségi kapitány ennek megfelelően kettőzött elszántsággal veszi nyakába az országot. Szombaton Budaörsön, az Érd nemzetközi meccsén bukkant fel, szerdán pedig Székesfehérváron, ahol a helyiek a Vácot győzték le Magyar Kupa-mérkőzésen.

„Klivinyi Kingának ugyan nem volt szerencséje ezen a találkozón, de tudom, hogy nagyon jó játékos, és alighanem az Eb-n is ott lesz” – árulta el a kapitány egyik kiszemeltjéről, a másikat viszont nem nyílt módja szemügyre venni. A fehérvári átlövő, Triscsuk Krisztina vádlisérülése ugyanis még mindig nincs rendben (nem is játszott csapata szerdai kupameccsén), várhatóan csak november 26-án, a felkészülés utolsó hetében csatlakozik a nemzeti csapathoz – és Karl Erik Böhn a tizenhatos Eb-keretben is számol vele.

„Nem akarunk kockáztatni, úgyhogy az első héten Krisztina még lábadozni fog, a jövő hétvégi kijevi Turcsin-kupára nélküle utazunk – közölte Karl Erik Böhn. – Az egy hét, amelyet így a csapattal tölthet, valóban nem sok, de a nyári németországi felkészülési tornán úgy lépett pályára, hogy szinte senkivel sem játszott együtt korábban, mégis egyből be tudott illeszkedni a játékba, szóval bízom abban, hogy ez nem jelent gondot.”

Ami a keret többi játékosát illeti, a társaság egyik fele jövő hétfőn, az idegenbeli kupatúrákról érkezők kedden kezdik meg a felkészülést Tatán – ha sérülés nélkül megússzák a lányok a hétvégi nemzetközi kupafordulót, akkor várhatóan tizenkilencen. Bár a névsor még nem végleges, alighanem a Bajnokok Ligájában – a Győrhöz hasonlóan – veretlen Ferencváros adja majd a legtöbb játékost a keretbe.

„Természetesen láttam a meccseket: Szucsánszki Zita egy találkozót leszámítva jó formában játszik, Tomori Zsuzsanna pedig mintha egymaga teljes csapatot alkotna, annyit tesz hozzá a mérkőzésekhez, de Kovacsicz Mónikától Pastrovics Melindáig a többiek is kitesznek magukért. Remélem, a Larvik ellen a csoportelsőséget is megszerzi a Ferencváros” – mondta a kapitány, aki tisztában van vele, mennyit vett ki az FTC játékosaiból a BL-menetelés.

„Én is látom és tudom, milyen fáradtak, de mindent megterveztem, hogy ez egyetlen játékosnak se okozzon problémát, érkezzen bármelyik klubból is. Eszem ágában sincs kinyírni őket a válogatottnál, a játék finomhangolása, az apróságok kijavítása és a szükséges regenerálódás lesz a program az Európa-bajnokságig. Királynőként fogunk bánni a lányokkal, mert az a legfontosabb, hogy december negyedikére, az első, Horvátország elleni Eb-mérkőzésre a lehető legjobb erőben legyenek.”

 

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
18 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
20 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56
Ezek is érdekelhetik