Férfi kézi-vb: Éjféli menü - Harsányi Gergely naplója

2013.01.15. 13:50
A magyar válogatott játékosai a spanyolországi világbajnokság előtt szavazással döntötték el, hogy ki lépjen a sérülés miatt távolmaradó Ilyés Ferenc csapatkapitány helyébe. A csapat a Grundfos-Tatabánya jobbszélsőjének, Harsányi Gergelynek szavazott bizalmat. A Nemzeti Sport Online mindennap beszámol az új csapatkapitány világbajnoki tapasztalatairól.

HARSÁNYI GERGELY NAPLÓJA

Január 15., kedd

A hétfő az ausztrálok elleni mérkőzésről és a horvátok elleni felkészülésről szólt. Az előbbit becsülettel teljesítettük, világbajnokságon ritka nagy különbséggel, harminc góllal nyertünk. Csapatkapitányként különösen fontosnak tartom, hogy a fiataljaink is átérezték, mit jelent az ellenfelet megtisztelve küzdeni és kiadni mindent magunkból. A találkozót talán Tatai Peti kapusunk meccs közbeni megjegyzése jellemezte leginkább: ezúttal emberhátrányból sem volt szabad gólt kapnunk. Néhányan többet játszottak, mint általában szoktak, és szerintem mindenki jól teljesített. Az én posztomon például Krivó [Krivokapics Milorad – a szerk.] jutott több lehetőséghez, és élt is vele.

A győzelmet természetesen nem értékeljük túl, nem is volt mit ünnepelni utána. Igaz, szombathoz hasonlóan néhányan most is a hazulról hozott finomságokat ettek a vacsorához, mert a szállodai kínálat kezd egyhangúvá válni. Mindig kapunk salátákat, halat, sertéshúst, de rendre egyformán elkészítve, és például csirke alig van a menüben, pedig mi jórészt azt szoktunk enni. A kései kezdés miatt éjfél után tudtunk csak vacsorázni, és ez a héten még kétszer így lesz, éjjel kettő körül kerülünk majd ágyba.

A következő feladatra, a keddi, Horvátország elleni meccsre videoelemzésekkel és délelőtti edzéssel készültünk, minden csapatrész feladatait áttekintettük, gyakoroltuk. A szabadidőnk hétfőn kizárólag a pihenésről szólt, ekkor volt időm beszélni a családommal, megválaszolni a barátok üzeneteit. Az otthoniak nincsenek itt velem, de sokat segít, hogy tudjuk tartani a kapcsolatot.HARSÁNYI GERGELY NAPLÓJA

Január 15., kedd

A hétfő az ausztrálok elleni mérkőzésről és a horvátok elleni felkészülésről szólt. Az előbbit becsülettel teljesítettük, világbajnokságon ritka nagy különbséggel, harminc góllal nyertünk. Csapatkapitányként különösen fontosnak tartom, hogy a fiataljaink is átérezték, mit jelent az ellenfelet megtisztelve küzdeni és kiadni mindent magunkból. A találkozót talán Tatai Peti kapusunk meccs közbeni megjegyzése jellemezte leginkább: ezúttal emberhátrányból sem volt szabad gólt kapnunk. Néhányan többet játszottak, mint általában szoktak, és szerintem mindenki jól teljesített. Az én posztomon például Krivó [Krivokapics Milorad – a szerk.] jutott több lehetőséghez, és élt is vele.

A győzelmet természetesen nem értékeljük túl, nem is volt mit ünnepelni utána. Igaz, szombathoz hasonlóan néhányan most is a hazulról hozott finomságokat ettek a vacsorához, mert a szállodai kínálat kezd egyhangúvá válni. Mindig kapunk salátákat, halat, sertéshúst, de rendre egyformán elkészítve, és például csirke alig van a menüben, pedig mi jórészt azt szoktunk enni. A kései kezdés miatt éjfél után tudtunk csak vacsorázni, és ez a héten még kétszer így lesz, éjjel kettő körül kerülünk majd ágyba.

A következő feladatra, a keddi, Horvátország elleni meccsre videoelemzésekkel és délelőtti edzéssel készültünk, minden csapatrész feladatait áttekintettük, gyakoroltuk. A szabadidőnk hétfőn kizárólag a pihenésről szólt, ekkor volt időm beszélni a családommal, megválaszolni a barátok üzeneteit. Az otthoniak nincsenek itt velem, de sokat segít, hogy tudjuk tartani a kapcsolatot.

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
4 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik