Férfi kézi-vb: Mocsai szerint a széleken dőlt el a mérkőzés

2013.01.23. 22:57
Mocsai Lajos szövetségi kapitány szerint a széleken dőlt el a dánok elleni negyeddöntős mérkőzésünk a férfi kézilabda-világbajnokságon. A szakember nem elégedett a torna lebonyolításával, szerinte az is közrejátszott a vereségünkben, hogy a dánok egy nappal többet pihenhettek a negyeddöntő előtt.

„Kettős érzéseim vannak a mérkőzés kapcsán, az első félidőben nem tudtuk érvényesíteni azt a határozottságot, keménységet és hőfokot, amit kitűztünk célul – nyilatkozta Mocsai Lajos a Sport Tv-nek. – Fél helyzetekből visszahoztuk a labdát, rengeteg támadófaultot, sok támadóhibát követtünk el, azt majd meg kell nézni a videón, hogy abból az öt-hat labdából, amit elvettek tőlünk, mennyi volt korrekt. Nem örültem az első félidei játékvezetésnek. Aki ismer, tudja, hogy nem szoktam erre fogni, most sem erre fogom. Aztán visszahoztak egy kicsit a meccsbe bennünket, volt egy-két ítélet, amikor őket kiállították, aztán a végjátékban, annál a kritikus gólnál, amit a szélről lőtt az a fiatalember, ott kellett volna labdát szereznünk a döntetlenhez, és ez nem sikerült. A legfontosabb probléma, hogy szélről nagyon sok gólt kaptunk, mi viszont nem tudtuk belőni a szélső helyzeteinket. Ha ez megvan, akkor ez egy sokkal kiegyenlítettebb mérkőzés a kezdetektől, és talán mi kerülünk ki szerencsésebben a végjátékból.”Mocsai Lajos a Sport Tv-nek. – Fél helyzetekből visszahoztuk a labdát, rengeteg támadófaultot, sok támadóhibát követtünk el, azt majd meg kell nézni a videón, hogy abból az öt-hat labdából, amit elvettek tőlünk, mennyi volt korrekt. Nem örültem az első félidei játékvezetésnek. Aki ismer, tudja, hogy nem szoktam erre fogni, most sem erre fogom. Aztán visszahoztak egy kicsit a meccsbe bennünket, volt egy-két ítélet, amikor őket kiállították, aztán a végjátékban, annál a kritikus gólnál, amit a szélről lőtt az a fiatalember, ott kellett volna labdát szereznünk a döntetlenhez, és ez nem sikerült. A legfontosabb probléma, hogy szélről nagyon sok gólt kaptunk, mi viszont nem tudtuk belőni a szélső helyzeteinket. Ha ez megvan, akkor ez egy sokkal kiegyenlítettebb mérkőzés a kezdetektől, és talán mi kerülünk ki szerencsésebben a végjátékból.”

A szövetségi kapitány ezután kitért a torna lebonyolítási rendjére is, amelyet nem tart igazságosnak:„El kell gondolkodnunk a rendezés viszonylatában azon, hogy azok a csapatok, amelyek hamarabb kezdték el egy nappal a világversenyt, pont erre a végjátékra plusz egy pihenőnapot kaptak.A lengyelek elleni küzdelem után tegnap volt egy regenerációs napunk, a dánoknak viszont két, két és fél napjuk volt. Ez is hozhat egy olyan különbséget sajnos, ami a mérkőzés kezdetén lévő frissességdifferenciában jelentkezhet.”

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Sukoró helyett Szegeden rendezik meg az idei egyetemi kajak-kenu vb-t

Kajak-kenu
2026.06.18. 16:40

Horvát–spanyol és dán–szlovén csata lesz – kisorsolták a férfi kézilabda-vb csoportbeosztását

Kézilabda
2026.06.10. 19:01

Az észérvek alapján nekünk jár az egyik szabadkártya a férfi kézilabda-vb-n

Kézilabda
2026.05.22. 08:22

Utánajártunk, mekkora esélyünk van szabadkártyát kapni a férfi kézi-vb-re

Kézilabda
2026.05.20. 13:17

Az MKSZ jelentkezett a férfi kézilabda-vb egyik szabadkártyájára

Kézilabda
2026.05.19. 12:18

Sipos Adrián: Ez a csapat megérdemelné, hogy ott legyen a világbajnokságon

Kézilabda
2026.05.17. 20:10

Egyedülálló kajak-kenu mesterképzés indul szeptemberben Budapesten és Sukorón

Kajak-kenu
2026.04.08. 13:10
Ezek is érdekelhetik