Férfi kézi BL: a leóniak szerint ez egy teljesen más szezon

2013.02.26. 13:57
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének sorsolásán az MKB Veszprém az Ademar Leónt, a Pick Szeged a Kielcét kapta ellenfélül. A spanyol csapat nemzetközi képviselője az EHF Tv-nek azt emelte ki a sorsolás után, hogy ebben az idényben teljesen más a helyzet, mint egy évvel ezelőtt, amikor a spanyol csapat búcsúztatta a Veszprémet a nyolcaddöntőben, míg a Kielce csapatvezetője ötven-ötven százalékosnak látja a továbbjutási esélyeket.

REAKCIÓK A SORSOLÁS UTÁN

José Ludena, az Ademar León nemzetközi képviselője: – Ebben a szezonban teljesen más helyzetben van a csapatunk, mint az előzőben. Fiatal kerettel jutottunk el a legjobb tizenhat közé. A Veszprém nagyon erős együttes, igen nehéz lesz legyőzni. A csoportkör utolsó fordulója izgalmasan alakult, hiszen a Partizan elleni győzelem után szurkolnunk kellett a Hamburgnak, hogy nyerjen a Montpellier ellen, és szerencsére így történt. Most kevesebb esélyünk van a magyar csapat ellen, mint egy évvel ezelőtt, de Leónban élvezzük a szurkolók támogatását, igaz, Veszprémben kemény lesz pályára lépni – de nem félünk.

Radoslaw Wasiak, a Kielce nemzetközi képviselője: – Először végeztünk az első helyen a csoportban, aminek nagyon örülünk, és a Szeged ellen biztosan izgalmas párharcra számíthatunk. Úgy vélem, ötven-ötven százalék az esély mindkét csapat továbbjutására, de hogy mi történik pontosan, arra csak három-négy hét múlva lehet válaszolni. REAKCIÓK A SORSOLÁS UTÁN

José Ludena, az Ademar León nemzetközi képviselője: – Ebben a szezonban teljesen más helyzetben van a csapatunk, mint az előzőben. Fiatal kerettel jutottunk el a legjobb tizenhat közé. A Veszprém nagyon erős együttes, igen nehéz lesz legyőzni. A csoportkör utolsó fordulója izgalmasan alakult, hiszen a Partizan elleni győzelem után szurkolnunk kellett a Hamburgnak, hogy nyerjen a Montpellier ellen, és szerencsére így történt. Most kevesebb esélyünk van a magyar csapat ellen, mint egy évvel ezelőtt, de Leónban élvezzük a szurkolók támogatását, igaz, Veszprémben kemény lesz pályára lépni – de nem félünk.

Radoslaw Wasiak, a Kielce nemzetközi képviselője: – Először végeztünk az első helyen a csoportban, aminek nagyon örülünk, és a Szeged ellen biztosan izgalmas párharcra számíthatunk. Úgy vélem, ötven-ötven százalék az esély mindkét csapat továbbjutására, de hogy mi történik pontosan, arra csak három-négy hét múlva lehet válaszolni.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik