Női kézilabda BL: Néha a szívünk vitt előre - Tomori

2013.02.10. 18:53
A Ferencváros női kézilabdacsapata második mérkőzését is megnyerte a Bajnokok Ligája középdöntőjében, a zöld-fehérek a Zvezda Zvenyigorodot verték hazai pályán (35–34). Tomori Zsuzsanna és Elek Gábor is a védekezés fontosságáról és a megsérülő Nerea Penáról beszélt a találkozót követően.

„Nehéz mérkőzésre számítottunk, talán kicsit elbíztuk magunkat az elején, azt hittük, hogy simán meglesz. A védekezésünk nem állt össze, a kapusok teljesítménye sem volt az igazi, de a végére feljavultunk. El kell felejteni ezt a meccset, és készülnünk kell a Krim ellen – nyilatkozta Tomori Zsuzsanna a Digi Sport kamerái előtt. – Sokat segített, hogy itthon volt a meccs, a szívünk vitt előre néha. Nerea sérülése után némi dühöt éreztem a csapaton, nyögvenyelősen ment a játék, de mindenki hozzá tudott tenni, így behúztuk a kötelezőt.”Tomori Zsuzsanna a Digi Sport kamerái előtt. – Sokat segített, hogy itthon volt a meccs, a szívünk vitt előre néha. Nerea sérülése után némi dühöt éreztem a csapaton, nyögvenyelősen ment a játék, de mindenki hozzá tudott tenni, így behúztuk a kötelezőt.”

A válogatott balátlövő hozzátette: ha Pena sérülése valóban komoly, azaz külső keresztszalag-szakadást szenvedett, akkor egy kulcsembert veszíthet el a Fradi. A megsérülő spanyol helyett beálló Dajka Bettina számított rá, hogy szerephez fog jutni.

„Számítottam arra, hogy szerephez fogok jutni, ugyanakkor nagyon sajnálom, hogy Pena megsérült – fogalmazott Dajka Bettina. – Nagyon vártam a szünetet, hogy végiggondoljam, miért vagyok a pályán. A második játékrész közepéig sikerült jól védekeznünk, ám a végére elfáradtunk, ezért jöttek fel az oroszok. Hazai pályán győzni szeretnénk a Krim ellen, ha a védekezésünk rendben lesz, akkor ez sikerülni fog.”

„A védekezésünk nagyon gyenge volt, a múlt héten a Valcea ellen két világszínvonalú beállót vettünk le a pályáról, ez most nem sikerült, ennél több kell a jövőben – mondta Elek Gábor. – Megint eggyel kevesebben lettünk, ez nagyon rosszul érint minket, mint minden sérülés, nagyon keserves időszak elé nézhetünk. Védekezésben kell sokat javulnunk, de nem adjuk fel a sok sérült ellenére sem.”

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
13 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
22 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14
Ezek is érdekelhetik