Férfi kézi BL: ketten is felépültek a Kielce sérültjei közül

2013.03.22. 12:43
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Pick Szeged a Vive Targi Kielce otthonában lép pályára vasárnap. A lengyel csapat szeretné ledolgozni egygólos hátrányát, és úgy tűnik, ebben sérüléséből felépült két játékosa is segítheti.

„Nem alapozhatunk arra, hogy a Pick Szegednél két játékos, [Frantisek] Sulc és [Alen] Blazevic is sérült, hiszen már nem egyszer tapasztalhattuk, hogy a kevesebb akár több is lehet” – nyilatkozta Bogdan Wenta a Kielce edzője a klub honlapjának.

A vasárnapi meccsre minden bizonnyal többen felépülnek a lengyelek sérültjei közül, igaz, Ivan Cupic továbbra sem bevethető. „Egészségügyi szempontból Manuel Strlek és Tomasz Rosinski is megfelelő állapotban van, kérdés, milyen formában vannak. Strlek részt vett az edzéseken, biztató volt a teljesítménye, Tomasz helyzete azonban még bizonytalan.”

Valószínűleg a Szeged elleni meccsen sérülést szenvedő Krzysztof Lijewski is felépül vasárnapra, Wenta szerint szinte száz százalék, hogy a lengyel játékos bevethető lesz a mérkőzésen.

A Kielce edzője bizakodó, hogy csapata le tudja dolgozni az egygólos hátrányt, és számít a közönség segítségére is: „Amennyire emlékszem, a szegediek kabalája egy bika. Nem szabad elfelejtenünk, hogy ez a bika még mindig él, ezért fontos, hogy a közönség is biztosítson minket a támogatásáról. Most kell a biztatás és a hangos szurkolás hatvan percen keresztül.”

A vasárnapi meccsel kapcsolatban Denis Buntic, a lengyel csapat horvát légiósa is megszólalt, aki burkoltan még az előző mérkőzés játékvezetői döntéseire is utalt. „Nem szeretném kommentálni a bírók munkáját, az én dolgom a játék, nem a kommentálás – mondta a játékos, aki szerint sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük, mint a szegedi mérkőzésen. – Mindennek sokkal jobban kell működnie, mint Szegeden. Sokkal jobban kell játszanunk csapatként és kemény védekezésre van szükség. A támadások során nem hibázhatunk. Egy gólt kell ledolgoznunk, ez egyáltalán nem sok.”

A nyolcaddöntő első mérkőzésén a Pick Szeged 26–25-re legyőzte a BL-ben addig veretlen Kielcét, a lengyelországi visszavágó vasárnap 17.00 órakor kezdődik. Bogdan Wenta a Kielce edzője a klub honlapjának.

A vasárnapi meccsre minden bizonnyal többen felépülnek a lengyelek sérültjei közül, igaz, Ivan Cupic továbbra sem bevethető. „Egészségügyi szempontból Manuel Strlek és Tomasz Rosinski is megfelelő állapotban van, kérdés, milyen formában vannak. Strlek részt vett az edzéseken, biztató volt a teljesítménye, Tomasz helyzete azonban még bizonytalan.”

Valószínűleg a Szeged elleni meccsen sérülést szenvedő Krzysztof Lijewski is felépül vasárnapra, Wenta szerint szinte száz százalék, hogy a lengyel játékos bevethető lesz a mérkőzésen.

A Kielce edzője bizakodó, hogy csapata le tudja dolgozni az egygólos hátrányt, és számít a közönség segítségére is: „Amennyire emlékszem, a szegediek kabalája egy bika. Nem szabad elfelejtenünk, hogy ez a bika még mindig él, ezért fontos, hogy a közönség is biztosítson minket a támogatásáról. Most kell a biztatás és a hangos szurkolás hatvan percen keresztül.”

A vasárnapi meccsel kapcsolatban Denis Buntic, a lengyel csapat horvát légiósa is megszólalt, aki burkoltan még az előző mérkőzés játékvezetői döntéseire is utalt. „Nem szeretném kommentálni a bírók munkáját, az én dolgom a játék, nem a kommentálás – mondta a játékos, aki szerint sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük, mint a szegedi mérkőzésen. – Mindennek sokkal jobban kell működnie, mint Szegeden. Sokkal jobban kell játszanunk csapatként és kemény védekezésre van szükség. A támadások során nem hibázhatunk. Egy gólt kell ledolgoznunk, ez egyáltalán nem sok.”

A nyolcaddöntő első mérkőzésén a Pick Szeged 26–25-re legyőzte a BL-ben addig veretlen Kielcét, a lengyelországi visszavágó vasárnap 17.00 órakor kezdődik.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
16 órája

Sikerre kódolva – a férfi kézi BL-győztes Barca háttere

Képes Sport
2026.06.25. 17:18

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58
Ezek is érdekelhetik