Női kézi BL: Jelenleg sehol sem vagyunk - Ambros Martin

2013.03.01. 12:12
A Győri Audi ETO KC eddig magabiztosan menetel a női kézilabda Bajnokok Ligájában, Ambros Martin vezetőedző ugyanakkor arra hívta a figyelmet, hogy még semmit sem értek el. Mindenesetre a középdöntős csoport másik meccsétől függően egy Larvik elleni sikerrel a csoportelsőségét is bebiztosíthatja a magyar bajnok.

Görbiczék az előző körben, február 16-án 24–18-ra nyertek a második helyen álló norvég Larvik otthonában, és a skandináv gárda most vendégként érkezik Győrbe. A győri csoportban a címvédő Podgorica az eddig pont nélküli dán Randershez látogat, és ha nem nyer, akkor a magyar bajnok újabb sikere egyben csoportelsőséget is érne.

„Nem tudhatjuk, hogy mi történik a jövőben. Csak a jelenre szabad koncentrálnunk, és keményen dolgoznunk, hogy még jobbak legyünk. Minden edzésen, minden meccsen, hétről-hétre. Hiszen jelenleg szinte sehol nem vagyunk, csak megnyertünk három meccset, de még ez sem elég az elődöntőhöz..." – nyilatkozta Martin a hétvégi meccs előtt, kiemelve, hogy az volt a norvégiai győzelem kulcsa, hogy sikerült megakadályozni a Larvik gyors ellentámadásait.

„Tudtuk, hogy amennyiben sikerül a norvégok gyors ellentámadásait megfojtanunk, ha a támadásainkat és a lövéseinket erős kontroll alatt tudjuk tartani, akkor jó esélyünk van, hogy megnyerjük a meccset, hiszen a védelmünk és a kapusteljesítményünk nagyon erős."

NŐI KÉZILABDA BL, KÖZÉPDÖNTŐ
I. CSOPORT, 4. FORDULÓ

Randers (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), szombat 15.00
Győri Audi ETO KC–Larvik (norvég), szombat 16.00 (Tv: Digi Sport1)

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI ETO 3 3 76–53 +23 6
2. Larvik (norvég) 3 2 1 63–61 +2 4
3. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 3 1 2 59–69 –10 2
4. Randers (dán) 3 3 59–74 –15 0

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
20 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás

Kézilabda
2026.06.13. 19:35

„Nem az volt az álmom, hogy bejussak a BL-döntőbe, hanem hogy megnyerjem” – így motivált a Metz edzője az ETO legyőzése előtt

Kézilabda
2026.06.10. 17:56
Ezek is érdekelhetik