Női kézi BL: Mindig voltak, akik lendítettek a többieken - Martín

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.05.11. 18:16
A veszprémi visszavágón is legyőzte a Larvikot, így kettős győzelemmel – története során először – elhódította a Bajnokok Ligája trófeáját a Győri Audi ETO KC. Ambros Martín vezetőedző szerint az egész mérkőzésen lehetett érezni a csapatban az erőt, míg Kelecsényi Ernő klubelnök reméli, hosszú évekre szóló sikersorozatot alapoz meg győzelmével a csapat – nyilatkozatok az díjátadót követő ünneplésforgatagból.

Heidi Löke: – Nem lehet különbséget tenni a korábbi BL-címem és a mostani között, hiszen kiváló volt a 2011-es Larvik és kitűnő a mostani ETO is. Úgy gondolom, mi vagyunk a legjobbak, hiszen 16 meccsből 15-öt megnyertünk! Fantasztikus ilyen közönség előtt nyerni!Heidi Löke: – Nem lehet különbséget tenni a korábbi BL-címem és a mostani között, hiszen kiváló volt a 2011-es Larvik és kitűnő a mostani ETO is. Úgy gondolom, mi vagyunk a legjobbak, hiszen 16 meccsből 15-öt megnyertünk! Fantasztikus ilyen közönség előtt nyerni!

Eduarda Amorim: – Már régóta közel vagyunk a sikerhez, és végre meg tudtuk nyerni a BL-t! Nagyon sokat dolgoztunk érte, és örülök, hogy én is részese lehettem a diadalnak. A mai este csak az ünneplésről szól!

Katrine Lunde: – Nagyszerű csapat, nagyszerű közönség, nagyszerű klub. Nem lehetett más a vége, csak ETO-győzelem. Örülök, hogy hozzá tudtam járulni a sikerhez.

Rédei-Soós Viktória: – Nagyszerű idényünk volt, de kétségtelen, hogy ennek csúcsa a BL-diadal! Az egész szezonban hihetetlenül egységesek voltunk, ez repített minket!

Kelecsényi Ernő klubelnök: – Először készült ilyen póló a döntő visszavágója előtt, de még sohasem volt ennyi esélyünk megnyerni a trófeát. A csapategység, a hideg fej és a profizmus hozta meg a régen várt diadalt. Remélem, hosszú éveken át tudunk hasonló örömöt szerezni a szurkolóinknak, a városnak, a támogatóinknak.

Ambros Martín vezetőedző, aki korábban játékosként is volt BL-győztes: – Éreztem a csapatban az erőt, az elszántságot, és azt is éreztem, hogy nem lesz görcsös a játékunk. A mostani mérkőzésen is voltak kisebb hullámvölgyek, de mindig voltak, akik lendítettek a többiek teljesítményén. Nagyszerű érzés BL-győztesnek lenni, köszönöm a bizalmat, hogy ennek a csapatnak lehetek az edzője.

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
19 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás

Kézilabda
2026.06.13. 19:35

„Nem az volt az álmom, hogy bejussak a BL-döntőbe, hanem hogy megnyerjem” – így motivált a Metz edzője az ETO legyőzése előtt

Kézilabda
2026.06.10. 17:56
Ezek is érdekelhetik