Női kézilabda NB I: a legjobb négy közé kerülés a cél Fehérváron

2013.07.23. 13:33
A legjobb négy közé kerülést tűzte ki céljául a következő szezonra a női kézilabda NB I-ben szereplő Fehérvár KC csapata.

A klub kedden sajtótájékoztatón mutatta be Pal Oldrup Jensen csapatának utolsóként szerződtetett kézilabdázóit Székesfehérváron.

Az irányító és átlövő szerepkörben is bevethető spanyol Nuria Benzaltól sokat várnak az együttesnél, a 28 éves játékos ujjtöréséből felépülve ismerkedik a várossal és új csapatával.

„Nagyon harcos játékos vagyok, olyan, aki szeret küzdeni. Imádok nyerni, de nemcsak a mérkőzéseken, az edzésen is. Talán ez a legnagyobb erényem” – mondta Benzal.

Debrecenből két játékos tette át székhelyét Székesfehérvárra: a korábbi válogatott átlövő, Herr Anita a Győrrel a BL-ben is szerepelt.

„Az első edzéstől szimpatikus volt a csapat, sőt amikor korábban ellenük játszottam, akkor is tetszett a fehérváriak kézilabdája. Már kezdem érezni a belső embereket, akikkel kapcsolatban vagyok a pályán, s már a várost is megszerettem.”

A szélső Kazai Anita januári térdműtétje után még nincs százszázalékos állapotban, de a fehérvári klubnál a játékos egészsége érdekében nem siettetik a visszatérését. „Szükségem volt a váltásra, tizenhat éves korom óta játszottam Debrecenben, nagyon bízom benne, hogy a karrierem felfelé ível. Gyorsaságom és ruganyosságom lehet az erényem. Remélem, a felépülésem után hasznára leszek a csapatnak, és sok időt tölthetek a pályán."

A Fehérvár KC július 26-án az Érd ellen kezdi a felkészülési mérkőzések sorát, kétszer játszik a Ferencvárossal, hazai pályán találkozik a Slavia Prahával, részt vesz egy horvátországi tornán, amelyen a Lokomotiva Zagreb és a Podravka lesz az ellenfél. Augusztus közepén a hazai rendezésű Fabo-kupán a horvát csapatok mellé a Mihalovce csatlakozik. A Siófok elleni bajnoki rajtra pedig a romániai Baia Mare (Nagybánya) ellen hangolódnak a fehérváriak. Az FKC az EHF-Kupa harmadik körében kezdi a nemzetközi szereplést novemberben.

Legfrissebb hírek

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

Kézi: odaértek az akadémiák közé a Budaörs korosztályos leánycsapatai

Utánpótlássport
2026.06.10. 14:05
Ezek is érdekelhetik