Női kézi: a sikeres BL-selejtező a legfontosabb cél az FTC-nél

MTI MTIMTI MTI
2013.08.29. 10:23
A Bajnokok Ligája-selejtező sikeres megvívása és a főtáblára jutás a legfontosabb cél az FTC-Rail Cargo Hungária női kézilabdacsapata számára a hétvégén kezdődő idényben.

Elek Gábor vezetőedző szerint együttese „iszonyatosan nehéz" hónap előtt áll, hiszen az NB I-ben vasárnap a bajnok és BL-győztes Győri Audi ETO KC ellen kezd a Népligetben, majd szeptember közepén ugyanott BL-selejtezőn vesz részt.

„Ez a hónap sok szép sikert hozhat nekünk, de lehetnek benne hullámvölgyek is. A Győr elleni meccsel szemben a BL-selejtezőn mi vagyunk az esélyesek, ám ott nincs javítási lehetőség, ezért nem hibázhatunk" – mondta a csütörtöki sajtótájékoztatón az edző, aki szerint megerősödő csapata nagyon jó formában várja a szezonkezdetet.

Hozzátette: a most kezdődő idényben a korábbiakhoz képest többet és sűrűbben fog cserélni, hogy a kulcsjátékosoknak ne kelljen végig játszaniuk a mérkőzéseket. Az új igazolások közül a német Laura Steinbachról azt mondta, hogy ő egy olyan kvalitású balátlövő, aki távolról is nagyon veszélyes, s ugyanakkor magassága révén a védekezésben is jól meg tudja oldani az egyik belső posztot.

A sérülésükből felépülő spanyol Nerea Penával, valamint Szamoránsky Piroskával kapcsolatban annyit mondott, hogy vasárnap már mindketten pályára lépnek a Győr ellen, igaz, még egyikük sincs százszázalékos állapotban. Tomori Zsuzsanna saját bevallása szerint már teljesen egészségesen várja a rajtot.

Jeney Zsolt Ákos szakosztályelnök úgy fogalmazott, hogy a csapattal szembeni hivatalos, hármas elvárás az, hogy a Bajnokok Ligájában kerüljön a legjobb nyolc közé, a bajnokságban BL-indulást érő helyen végezzen, a Magyar Kupában pedig jusson be a döntőbe.

Beszélt arról is, hogy valamennyi kiemelt szponzorukat sikerült megtartaniuk, sőt, az eddigiek mellé aranyfokozatú főtámogatóként az Aegon Hungária Biztosító is csatlakozott.

Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke bejelentette, hogy a klub és a Nike között kötött szerződés értelmében ősztől a zöld-fehérek női kézilabdázói is az amerikai sportszergyártó szerelésében fognak játszani. Az elnök beszámolt még arról, hogy befejeződtek a népligeti két munkacsarnok tervezési munkálatai, s az egyiket még az idén elkezdhetik építeni. Ez lesz majd a Ferencváros női és férfi kézilabdázóinak utánpótlás-nevelő bázisa.

Legfrissebb hírek

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Az FTC-től szerződtetett beállót a Szigetszentmiklós férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.19. 19:32

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17

Horváth Fanni: Nagyon szeretnénk jól zárni a négyes döntőt

Kézilabda
2026.05.17. 08:35

Elek Gábor: Nem szeretnénk szimpatikus vesztesek lenni

Kézilabda
2026.05.15. 08:35

Elek Gábor szerint bárkivel felvehetik a versenyt az Európa-liga négyes döntőjében

Kézilabda
2026.05.12. 14:06

Emily Vogel: Nem engedhetünk meg magunknak rövidzárlatokat

Kézilabda
2026.05.08. 13:39

A Ferencváros nagy hátrányból jött vissza a meccsbe, de a Metz jutott be a BL négyes döntőjébe

Kézilabda
2026.04.25. 19:37
Ezek is érdekelhetik