Kézi: Októberre el kell készülnie az új csarnoknak - Borkai

2013.11.08. 16:43
Győr polgármestere szerint nagy esélye van annak, hogy az Audi nevét viselje a tervek szerint jövő őszre megépülő sportkomplexum. A fideszes Borkai Zsolt pénteken újságíróknak úgy nyilatkozott, egészen előrehaladottak a tárgyalások az autógyártóval, „nagyon nagy esély” van arra, hogy Audi Arénaként működjön a következő időszakban a csarnok.

A győri járműgyár a sportkomplexum működtetésébe szállna be, hiszen az építésre „százszázalékos kormányzati garanciát és támogatást kaptunk – közölte Borkai. – Már nagyon közel állunk ahhoz, hogy elkezdődjön az építkezés. Ennek a multifunkcionális csarnoknak mindenképpen el kell készülnie jövő év októberére.”

A polgármester megjegyezte: az előkészületek 99 százalékával készen vannak, csak az építésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményének kell megszületnie. Szavai szerint azzal számol, hogy még ebben a hónapban lezárul ez a folyamat, és elindulhatnak a munkák.

A város keleti végére, Kiskútra tervezett multifunkciós csarnok a felújítás előtt álló Magvassy Sportcsarnokkal egybeépülve egy komplex létesítményt alkot majd, amelyben egy mobil lelátó segítségével a csarnok befogadóképessége változtatható lesz az aktuális rendezvény férőhelyigénye szerint.

Borkai Zsolt augusztusban arról beszélt az MTI-nek: az egyedi külsejű, megvilágításával a müncheni Allianz Aréna stílusát idéző új csarnok küzdőterét három pályára lehet majd szétválasztani, így a Magvassyval együtt egyszerre négy edzés is tartható lesz benne.

A napokban írt arról a Kisalföld című megyei napilap, hogy értesüléseik szerint az Audi magyarországi leányvállalata a jövőben még jelentősebb szerepet vállalhat az ETO FC szponzorálásában. A gyáróriás 2011-ben kötött hároméves megállapodást a labdarúgóklubbal, amelyet évi egymillió euróval támogat. A hírek szerint ez az összeg akár a duplájára is nőhet, és ennek fejében a labdarúgócsapat is felvenné az Audi nevét.

A cikk szerint Győr és az Audi Hungaria Motor Kft. vezetősége előrehaladott tárgyalásokat folytat arról, hogy a város új, multifunkcionális csarnoka az alapkőletételtől kezdve az Audi Aréna nevet viselje.

A polgármester megjegyezte: az előkészületek 99 százalékával készen vannak, csak az építésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményének kell megszületnie. Szavai szerint azzal számol, hogy még ebben a hónapban lezárul ez a folyamat, és elindulhatnak a munkák.

A város keleti végére, Kiskútra tervezett multifunkciós csarnok a felújítás előtt álló Magvassy Sportcsarnokkal egybeépülve egy komplex létesítményt alkot majd, amelyben egy mobil lelátó segítségével a csarnok befogadóképessége változtatható lesz az aktuális rendezvény férőhelyigénye szerint.

Borkai Zsolt augusztusban arról beszélt az MTI-nek: az egyedi külsejű, megvilágításával a müncheni Allianz Aréna stílusát idéző új csarnok küzdőterét három pályára lehet majd szétválasztani, így a Magvassyval együtt egyszerre négy edzés is tartható lesz benne.

A napokban írt arról a Kisalföld című megyei napilap, hogy értesüléseik szerint az Audi magyarországi leányvállalata a jövőben még jelentősebb szerepet vállalhat az ETO FC szponzorálásában. A gyáróriás 2011-ben kötött hároméves megállapodást a labdarúgóklubbal, amelyet évi egymillió euróval támogat. A hírek szerint ez az összeg akár a duplájára is nőhet, és ennek fejében a labdarúgócsapat is felvenné az Audi nevét.

A cikk szerint Győr és az Audi Hungaria Motor Kft. vezetősége előrehaladott tárgyalásokat folytat arról, hogy a város új, multifunkcionális csarnoka az alapkőletételtől kezdve az Audi Aréna nevet viselje.

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
17 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54
Ezek is érdekelhetik