Női kézi BL: „Ha csapatként játszunk, bármi lehetséges”

2013.11.16. 20:46
Mint arról beszámoltunk, a Győri Audi ETO KC a Baia Mare ellen nagy csatában megszerezte hatodik sikerét is a BL-csoportkörben, így hibátlan mérleggel harcolta ki a középdöntős szereplést. A mérkőzés után a csapatot a holtpontokon rendre átvezető Hornyák Dóra elmondta, ha csapatként játszanak, bármit lehetséges – akár még egy veretlen BL-menetelés is.

„Igazából nem lepett meg minket a román csapat, tudtuk, hogy mit játszik, készültünk is rá – nyilatkozta Hornyák Dóra a DigiSport1-nek a mérkőzést követően. – Azt gondolom, hogy a beállójátékukat nem tudtuk annyira megoldani, abból voltak a problémáink, de a lényeg a két pont. A sérülésem óta nem is játszottam még ennyit, de nagyon örülök neki, hogy ilyen sok gólt szereztem. Van még mit javítanunk, de tavaly is, ahogy haladtunk a vége felé, úgy javult a játékunk is."Hornyák Dóra a DigiSport1-nek a mérkőzést követően. – Azt gondolom, hogy a beállójátékukat nem tudtuk annyira megoldani, abból voltak a problémáink, de a lényeg a két pont. A sérülésem óta nem is játszottam még ennyit, de nagyon örülök neki, hogy ilyen sok gólt szereztem. Van még mit javítanunk, de tavaly is, ahogy haladtunk a vége felé, úgy javult a játékunk is."

De vajon meg lehet csinálni vereség nélkül egy BL-szezont?

„Azt nem tudom, nem vagyok jós, azt hiszem azonban, hogy ha csapatként játszunk, akkor bármi lehetséges" – felelte Hornyák.

Herr Orsolya gyakorlatilag végigvédte a találkozót, és számos fontos hárítással járult hozzá a sikerhez.

„Próbáltam élni a lehetőséggel – mondta Herr, akinek a válogatott szempontjából sem árt, ha többet játszik. – Nagyon sokat azt mondják, hogy nem játszom sokat, persze, a BL-ben nem láthatnak annyit, a hazai bajnokságban azért szerepet kapok. A pályán akármi előfordulhat, így minden csapatnak szüksége van már két jó kapusra. Nagyon sokat számít, hogy nagyszerű edzésmunkát végzek itt."

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik