Női kézi: újabb, csaknem 80 milliós támogatás az ETO-nak

2013.11.08. 12:13
Az idén eddig mintegy 100 millió forinttal támogatta Győr önkormányzata az Audi ETO KC női kézilabdacsapatát; ezt toldotta meg most a pénteken jelképesen átadott 76.2 millió forinttal – mondta el az ez alkalomból tartott sajtótájékoztatón Borkai Zsolt polgármester.

A városvezető emlékeztetett arra: az első csapatot és az utánpótlásképzést támogatják. Szavai szerint a komoly és fejlődő helyi sportélet „egyik ékköve a női kézilabda”, a csapat pedig fantasztikus eredményt nyújtott az utóbbi években.

„Úgy gondolom, hogy megérdemli a női kézilabdacsapat, és azt kívánom mindnyájunknak, hogy az elkövetkezendő időben legalább olyan szívvel-lélekkel, tudással küzdjenek és nyerjék meg a mérkőzéseket, mint eddig, még úgy is, ha tudjuk, hogy elég sok sérült van most a keretben” – tette hozzá Borkai, reményét fejezve ki, hogy „pár hónap múlva teljes csapattal tudják folytatni ott, ahol abbahagyták”.

Kelecsényi Ernő klubelnök a sajtótájékoztatón arra emlékeztetett: Győr városa első és legrégebbi támogatójuk, ez a kapcsolat pedig az évek során a kölcsönös bizalom alapjára került, pozitív hatásait pedig nap mint nap érzik a csapat tagjai.

Az együttes jó szereplése mellett fontosnak nevezte, hogy „széles bázisról indulva minél több gyereket tudjunk sportolásra nevelni”, és eljuttatni oda, hogy értékrendjében megfelelő helyre kerüljön a tanulás mellett a sport is. A végcélok közé tartozik, hogy az itt nevelkedő fiatalok közül sokan az Audi ETO KC játékosaivá váljanak majd – tette hozzá.

„Azok a szakemberek, akik a klubnál dolgoznak, garanciát jelentenek arra, hogy ez a támogatás a helyére is kerül” – jelentette ki a klubelnök.

„Úgy gondolom, hogy megérdemli a női kézilabdacsapat, és azt kívánom mindnyájunknak, hogy az elkövetkezendő időben legalább olyan szívvel-lélekkel, tudással küzdjenek és nyerjék meg a mérkőzéseket, mint eddig, még úgy is, ha tudjuk, hogy elég sok sérült van most a keretben” – tette hozzá Borkai, reményét fejezve ki, hogy „pár hónap múlva teljes csapattal tudják folytatni ott, ahol abbahagyták”.

Kelecsényi Ernő klubelnök a sajtótájékoztatón arra emlékeztetett: Győr városa első és legrégebbi támogatójuk, ez a kapcsolat pedig az évek során a kölcsönös bizalom alapjára került, pozitív hatásait pedig nap mint nap érzik a csapat tagjai.

Az együttes jó szereplése mellett fontosnak nevezte, hogy „széles bázisról indulva minél több gyereket tudjunk sportolásra nevelni”, és eljuttatni oda, hogy értékrendjében megfelelő helyre kerüljön a tanulás mellett a sport is. A végcélok közé tartozik, hogy az itt nevelkedő fiatalok közül sokan az Audi ETO KC játékosaivá váljanak majd – tette hozzá.

„Azok a szakemberek, akik a klubnál dolgoznak, garanciát jelentenek arra, hogy ez a támogatás a helyére is kerül” – jelentette ki a klubelnök.

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
23 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik