Női kézilabda: átmenetileg elköltözik a Győri ETO

2013.12.18. 16:36
Több sportágnak kell közel egy évre elköltöznie Győrben a közeljövőben induló sportcsarnok-felújítások és -építések miatt – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján Borkai Zsolt.

A polgármester hangsúlyozta: a cél az volt, hogy a munkálatok ideje alatt se kelljen más városba költöztetni a győri csapatok hazai mérkőzéseit.

Az eseményen elhangzott: a női kézilabdacsapat a Magvassy-csarnokból az Egyetemi Csarnokba költözik, ahol a férfiak már hosszabb ideje edzenek, míg az ellenkező irányba mozog a férfi és a női kosárlabdacsapat, a futsalosok pedig maradnak a Magvassy-csarnokban.

Az edzések és mérkőzések átköltöztetése jövő őszig tart; „novemberre elkészül a multifunkcionális csarnok, az Európa-bajnokságot már meg tudjuk ott rendezni" – mondta a női kézilabda kontinensviadalra utalva a városvezető.

Hozzátette: szeretnék, ha előtte még próbarendezvényt tarthatnának a jövő évi állami költségvetésben biztosított 4.9 milliárd forintból épülő új létesítményben.

Kérdésre válaszolva a városvezető úgy nyilatkozott, a városi közgyűlés pénteki ülését követően hirdethetik ki a döntést arról, melyik pályázó építheti meg a multifunkcionális csarnokot a város keleti végén.

Megjegyezte, arra törekszenek, hogy további nemzetközi és világversenyeket hozzanak a jövőre avatandó új győri sportlétesítménybe.

Földesi Péter, az Egyetemi Csarnokot kezelő győri Széchenyi István Egyetem rektora az eseményen arról beszélt, örömmel adnak otthont a világ- és Európa-hírű kézilabdacsapatnak,de minden más sportágnak is. A kézisek érkezésétől azt várják, hogy a hallgatók érdeklődése fokozódik a sportág iránt.

Az eseményen elhangzott: már megkezdték a jegyrendszer költözésekhez alakítását. Mindegyik sportág képviselői hangsúlyozták, apróbb egyeztetések még hátra vannak, de mivel mindannyian érdekeltek a többiek sikerében is, gyorsan sikerült megegyezniük az együtteseknek arról, ki hová kerüljön.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik