Női kézi: Elek szerint felajzott lesz a Győr az őszi vereség miatt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.01.14. 17:46
Szerdán rendezik a női kézilabda NB I szuperrangadóját, a Győri ETO–FTC mérkőzést (18.30, Tv: Sport Klub, élőben az NSO-n). Elek Gábor, a fővárosi zöld-fehérek vezetőedzője szerint tisztában kell lenni a realitással, az ETO pedig biztosan felajzott lesz az őszi vereség miatt.

„Kevés volt ez a két hét, amit munkával tudtunk tölteni. Voltak sérültjeink, betegeink, vagyis zökkenőmentesebb is lehetett volna az elmúlt időszak. Most már olyan állapotban vagyunk, hogy neki tudunk indulni a tavasznak. Kérdés, hogy fel tudunk-e gyorsulni, illetve fel tudjuk-e venni azt a tempót, ami szükséges ahhoz, hogy ezt a mérkőzést jó szinten tudjuk lehozni. Nagy kérdés, mi sül ki ebből” – mondta Elek Gábor a fradi.hu-nak adott interjújában, hozzátéve, attól még, hogy a Győr nincs BL-ritmusban, a világ legerősebb játékoskeretével rendelkezik. Elek Gábor a fradi.hu-nak adott interjújában, hozzátéve, attól még, hogy a Győr nincs BL-ritmusban, a világ legerősebb játékoskeretével rendelkezik.

„Újra visszanézve a szeptemberi meccs felvételét, most mindenképp a bravúr kategóriába sorolnám a győzelmünket. Az emberfeletti volt. Tisztában kell lenni tehát a realitással. Nekünk most egyértelműen az lehet a célunk, hogy minél többet hozzunk ki magunkból. Inkább azzal szeretnék foglalkozni, hogy úgy működjenek a dolgaink, ahogyan elképzeltük.”

Az FTC vezetőedzője szerint nagy lelkierő kell ahhoz, hogy valaki jó eredményt tudjon elérni Győrben:

„Lassan tíz éve tart a veretlenségi sorozatuk a hazai bajnoki meccsek tekintetében. Győrben iszonyatosan erősnek kell lenni lelkileg, mert minden szinten nagyon komoly nyomás jön a csapatra. A pályán, a lelátóról… Hatalmas lelkierő kell ahhoz, hogy ezt a nyomást elviseljük. Ötödik éve ugyan azzal a bírópárossal játsszuk a győri alapszakasz rangadókat, ami nem pozitív vagy negatív megjegyzés, csupán tény. Akkor lehet sikeresnek lenni, ha mindezen túllépünk. Podgoricában elképesztő nyomás alatt kitartottunk ötven percen keresztül, majd a meccs végére összeroppantunk. Ha így járunk, annak a vége is ugyanaz lesz. Márpedig a Győr jobb csapat, mint a Podgorica.”

„Az kijelenthető, hogy évek óta a magyar kézilabda-bajnokság legnagyobb rangadója a Ferencváros és a Győr találkozója. Jelenleg ez a szuperrangadó. Arról nem is beszélve, hogy a Győr iszonyatosan felajzott lesz az őszi veresége miatt. Minden csapat, amely esélyesként veszít mérkőzést, revánsot szeretne venni a következő találkozás alkalmával, amennyire csak lehet. Ennek fényében nagyon erős Győrrel számolok szerdán.”

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik