Női kézi: Győrben keményebb ellenállásra számítok - Görbicz

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.05.11. 14:24
Hétgólos (32–25) győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság döntőjének első felvonásán. A főszereplők közül Görbicz Anita a győri mérkőzésen kiegyenlítettebb mérkőzésre, erősebb Ferencvárosra számít, erre tett ígéretet a népligetiek húzóembere, Szucsánszki Zita is, aki állítja: felállnak a padlóról, ahová ma a Győr küldte őket.

„Elég kemény mérkőzés volt, főként az elején kellett figyelnünk, úgy támadásban, mint védekezésben – mondta a győriek válogatott irányítója, Görbicz Anita a találkozót közvetítő RTL Klubnak. – Jól játszottunk, bár a végén már picit kiengedtünk. Két és fél nap szünetünk volt a BL-döntő után, és nehéz volt felpörögni újra az edzéseken. Aztán Ambros felhívta a figyelmüket az előttünk álló feladatra, de persze mi is tudtuk, hogy fel kell pörögjünk. A Fradi jó csapat, igaz, ezúttal nem úgy játszott, ahogy tud, ahogy várták a játékosok maguktól, vagy a szurkolóik tőlük. Győrben keményebb ellenállásra számítok.”Görbicz Anita a találkozót közvetítő RTL Klubnak. – Jól játszottunk, bár a végén már picit kiengedtünk. Két és fél nap szünetünk volt a BL-döntő után, és nehéz volt felpörögni újra az edzéseken. Aztán Ambros felhívta a figyelmüket az előttünk álló feladatra, de persze mi is tudtuk, hogy fel kell pörögjünk. A Fradi jó csapat, igaz, ezúttal nem úgy játszott, ahogy tud, ahogy várták a játékosok maguktól, vagy a szurkolóik tőlük. Győrben keményebb ellenállásra számítok.”

„Tökéletes alakul a szezonunk – mondta Eduardo Amorim, a győriek brazil átlövője. – Sokat ünnepeltünk a héten, de azért látható volt, hogy a játékra is maradt erőnk. Szeretnénk a mostanihoz hasonló taktikát választani a győri mérkőzésre, mint amit most, a Népligetben bemutattunk. Ennek a kemény védekezés az alapja, mert a fáradt Fradi ellen ez volt a kulcs.”

„Tudtuk, hogy kemény meccs vár ránk, úgy is készültünk, hogy nekünk is keménynek kell lenni – mondta a győriek klasszis kapusa, Katrina Lunde. – Aztán a pályán kemények is voltunk. Jó lenne már elmenni pihenni, igyekszünk minél gyorsabban lezárni a döntőt, hogy már csak egy meccs legyen a szezonból, több ne.”

„A győri találkozón megteszünk mindent annak érdekében, hogy az a meccs szorosabb legyen, mint a mai volt – értékelt Szucsánszki Zita, a Ferencváros válogatott játékosa. – A fél csapatunk beteg, de azt azért látni kell, hogy az ETO most lett ismét BL-győztes. Mi önbizalmat leginkább még az első fordulóban aratott Győr elleni győzelemből szerezhetünk, a mai mérkőzésből nem. Nehéz lesz felállni innen, de azért Fradi a Fradi, hogy felálljon, és hiszek benne, hogy fel is állunk!”

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
9 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02
Ezek is érdekelhetik