Kézi: Kiss Szilárd nevét viseli a siófoki akadémia

2014.07.23. 16:17
Július 22-én ünnepelte 70. születésnapját Kiss Szilárd, a Siófok KC-Galerius Fürdő női kézilabdacsapatának szakmai igazgatója, aki névadója lett a siófoki akadémiának – számolt be erről a klub honlapja. A magyar női válogatott korábbi szövetségi kapitányát Siófokon a klub részéről Fodor János ügyvezető igazgató, a Magyar Kézilabda-szövetség nevében Marczinka Zoltán sportigazgató, a város képviseletében dr. Balázs Árpád polgármester köszöntötte.

„Nagyon meglepődtem a délutáni köszöntésen, és meg is hatódtam – mondta Kiss Szilárd. – Egy kézilabda mérkőzés két félidőből áll, és én azt mondtam tegnap, hogy most ért véget az első félidő, kezdődhet a második az én életemben… Amíg az egészségem engedi, szeretnék a magyar és a siófoki kézilabdáért dolgozni, és úgy gondolom, hogy nagyon jó úton járunk. Sok gyermeket szedtünk össze, aki már a klubunkban kézilabdázik, és a körülmények is egyre jobbak. A munkacsarnok már elkészült, és a következő nagy lépés a negyven férőhelyes kollégium felépítése lesz. Megtisztelő számomra, hogy a siófoki kézilabda akadémiát rólam szeretnék elnevezni, és alá is írtuk az erről szóló nyilatkozatot. Ezúton is szeretném mindenkinek megköszönni, hogy gondolt rám a születésnapomon, és köszönöm a szövetség, valamint a siófoki egyesület vezetőinek is a meglepetés-köszöntést.”Kiss Szilárd. – Egy kézilabda mérkőzés két félidőből áll, és én azt mondtam tegnap, hogy most ért véget az első félidő, kezdődhet a második az én életemben… Amíg az egészségem engedi, szeretnék a magyar és a siófoki kézilabdáért dolgozni, és úgy gondolom, hogy nagyon jó úton járunk. Sok gyermeket szedtünk össze, aki már a klubunkban kézilabdázik, és a körülmények is egyre jobbak. A munkacsarnok már elkészült, és a következő nagy lépés a negyven férőhelyes kollégium felépítése lesz. Megtisztelő számomra, hogy a siófoki kézilabda akadémiát rólam szeretnék elnevezni, és alá is írtuk az erről szóló nyilatkozatot. Ezúton is szeretném mindenkinek megköszönni, hogy gondolt rám a születésnapomon, és köszönöm a szövetség, valamint a siófoki egyesület vezetőinek is a meglepetés-köszöntést.”

Kiss Szilárd már több mint másfél éve kötődik Siófokhoz. A neves szakember az SKC vezetőinek felkérésére 2012. október elsején lett az NB I-es somogyi együttes szakmai igazgatója, és 2013 nyaráig az első csapat edzéseit irányította. Ezt követően az utánpótlás vezetője lett. Napjainkban azon fáradozik, hogy minél eredményesebb legyen az utánpótlás-nevelés a komoly terveket szövögető klubban.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
6 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik