Női kézi: Müllert alaposan meglepte az első győri edzés

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.08.11. 19:16
Az elkövetkező szezonban főszerep juthat a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatában Susann Müllernek, aki vb-gólkirálynőként érkezett a zöld-fehérekhez, és a képességeihez hasonlóan a saját magával szemben támasztott elvárásai is kiemelkedőek. A német játékos klubja honlapjának, a gyorietokc.hu-nak beszélt az eddigi győri tapasztalatairól.

„Ez az első alkalom, hogy spanyol edzővel dolgozhatok. Az edzések, a mentalitás is eltérő attól az edzésmunkától, amiben eddig részem volt. Ennek ellenére egyáltalán nem okozott gondot felvenni ezt a ritmust, könnyen tudok azonosulni az edzések hangulatával, a tervszerűen és szisztematikusan felépített edzésmunkával. Szeretnék még nagyon sokat fejlődni, és úgy érzem, ebben a világ egyik legjobb edzőjének nagy szerepe lehet, már csak azért is, mert közel áll hozzám Ambros [Martín] kézilabdáról alkotott elképzelése, az a hozzáállás, amit képvisel a pálya szélén” – mondta Müller, aki az első gyakorlás előtt igazán meglepődött.

„Edzés előtt szó volt róla, hogy ez egy nyilvános tréning. De hogy hatszáz ember volt jelen, az igazi meglepetést okozott. Az a kedvesség, ahogy engem fogadtak, igazán jól esett! Ez is jól mutatja, milyen sok szurkolója van a klubnak, és mennyire szeretik a csapatot. Már alig várom az első hivatalos győri mérkőzésemet egy ilyen csodálatos szurkolótábor előtt!”

„Első és legfontosabb dolog, hogy csiszolni, fejleszteni szeretném a játékomat – válaszolt a terveit firtató kérdésre a jobbátlövő. – Mindig arra törekszem, hogy jobb játékos váljék belőlem. Ebben nagyban segít az a tény, hogy a világ legjobb játékosaival tehetem ezt mindennap! Emellett természetesen szeretném egy újabb BL-győzelemhez segíteni a csapatomat!”

„A belvárosi barangolásaim közepette szívesen hódolok egyik hobbimnak: nagyon szeretek vásárolni – mondta szabadidejének eltöltéséről Müller. – De szeretek moziba is járni. Mostanában azonban, ha tehetem, szívesen pihenek és alszom. Ha van elég szabadidőm, akkor pedig irány a konyhám, és sütök, főzök valami finomat! Ez az a tevékenység, ami igazán kikapcsol, amikor olyat csinálhatok, ami kizökkent a hétköznapok monotonitásából, és feltöltődést is nyújt számomra. Nagyon tetszik a magyar konyha, sok kedvemre való ételt kóstoltam, palacsintát készítettem már, nagyon finom lett, igazán ízlett. Mást egyelőre sajnos még nem volt alkalmam készíteni, de lesz folytatás, az biztos!”

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik