Női kézi: látványos lézershow - átadták az új győri arénát

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.11.15. 17:46
null
Átadták a győri Audi Arénát (Fotók: MTI)
Felavatták szombat délután a győri Audi Arénát, a kisalföldi megyeszékhely új multifunkcionális csarnokát.

Az eseményen Orbán Viktor miniszterelnök arról beszélt: ha van Magyarországon olyan csapat, amelyik kiérdemelt egy ilyen létesítményt, akkor az a Győri Audi ETO KC kézilabdacsapata.

„Minden ország olyan lesz, amilyen a fiatalsága” – jelentette ki Orbán Viktor, hozzátéve, hogy az olimpiai sikerek dacára a magyar az unió négy legkevesebbet sportoló nemzete közé tartozik. Célként említett meg, hogy „sportért rajongó nemzetből sikeresen sportoló nemzetté váljunk”.

„A siker építette fel a város régi álmát” – mondta Borkai Zsolt, Győr polgármestere megnyitó beszédében, hangsúlyozva az állami támogatás és az építők mindössze kilenc hónapos, szakszerű munkájának jelentőségét.

A technikai lehetőségeket felvillantó, látványos lézershow végén a sportos városként közismert Győr mozgáskultúrájának valamennyi ágazata felsorakozott.

A nyitány felemelően meghitt pillanatai után Görbicz Anita csapatkapitány azt reméli, hogy öt és fél ezer szurkoló félelmetes hangorkánja sarkallja majd az ünnepség után kupavisszavágóra Zágrábba induló csapatot, újabb gólokra és győzelmekre.

A beruházást a kormányzat 5 milliárd forinttal támogatta. A sportcsarnok decemberben már a női kézilabda Európa-bajnokság egyik helyszíne lesz.



Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
17 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06
Ezek is érdekelhetik