Női kézi: úgy tűnik, nem lesz már több érkező szezon közben az ETO-nál

2015.01.15. 13:25
Katrine Lunde távozásának nincs köze a szerződéséhez, a klub betartotta azt minden pontjában. A kapus utódjának keresésekor a pótlására érkezett Jelena Grubisic is ott lesz a potenciális jelöltek között. A győri női kézisek hiányzói közül Görbicz Anita ősszel már pályára léphet – mindezt Kelecsényi Ernő klubelnök mondta a Digi Sport Reggeli Start című műsorában, jelezve: a tavaszi keretük immár végleges, és nem harapják le a hosszabbító Ambros Martín edző fejét akkor sem, ha nem sikerül harmadszor is BL-t nyerni.

„2015 nyarától Katrine Lunde valóban távozik, nem Győrben kézilabdázik tovább, ám ez természetesen semmiféle összefüggésben sincs az érvényben lévő szerződése feltételeivel, nincs köze ahhoz, hogy szülni fog. A szerződés minden pontja minden pillanatban betartatott – minden ezzel ellentétes nyilatkozat a norvég sajtó által felturbózott, felfújt megközelítésű volt. A kapusunkkal minden rendben van, hozott egy döntést, mi pedig tudomásul vettük. A helyettesítésére igazolt Jelena Grubisic eddigi teljesítményével maximálisan elégedettek vagyunk, felhozta magát a BL-szinre, tavasszal nagyon jól védhet, ő is benne van abban a körben, akik jövőre megoldhatják a kapuskérdést. Nyitott kérdés tehát a jövője, de potenciális jelölt hosszabb távra is."

A kapusok közül Herr Orsolyának is lejár a szerződése nyáron, míg Grubisic egy plusz egy évre kötelezte el magát; Kelecsényi szavaiból kitűnik, rajta múlik, meggyőzi-e a szakmai stábot a közös folytatásról.

„A hiányzóink közül először talán Orbán Adrienn térhet vissza, a nyári felkészülésre, míg Eduarda Amorim sérülése a lehető legsúlyosabb, a visszatérése bizonytalan, reméljük, az ősz folyamán megtörténhet. Ugyanez a helyzet Görbicz Anitával, aki szülése után játékra készülve az ősszel valószínűleg újra pályára léphet. Újabb igazolások a télen? Ma azt mondom, már nem lesz rá szükség; csak többen nem akarunk lenni, ez a tavaszi végleges keretünk."

Az utóbbi napokban a norvég sajtóban felröppent a hír, hogy Veronica Kristiansen érkezhet szezon közben Győrbe, de most úgy tűnik, nem jön már januárban balátlövő Amorim pótlására.

„Természetesen jelent számokban kifejezhető extra többletköltséget a keretünk kényszerű átalakítása, ám ennél terhesebb az a stressz, amit a váratlan helyzetek sora hozott szakmailag-emberileg. Egy szisztematikus munkával kialakított keret borult ugyanis fel, bizonyos pótlások szinte lehetetlenek. A biztos pont viszont Ambros Martín, akivel 2018-ig hosszabbítottunk, ma ő Európa egyik legjobb edzője, a lehető leghosszabb ideig akarunk vele dolgozni, egyformán gondolkodunk. Természetesen akkor sem harapnánk le a fejét, ha nem sikerülne a harmadik BL-győzelem zsinórban, főleg ilyen speciális szezonban. Hiszünk az általa végzett munkában."

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik