Női kézi BL: Nem a Győr a favorit, de ez nem is baj - Amorim

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.03.11. 15:31
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) szavazásán a 2014-es év legjobb női játékosának megválasztott Eduarda Amorim, a Győri Audi ETO brazil légiósa szerint nem a magyar együttes a Bajnokok Ligája legfőbb esélyese, de ez nem is baj.

Novemberben vesztette el a BL-címvédő Győr Amorimot térdszalagszakadás miatt. A triplázásra hajtó csapat bekerült a negyeddöntőbe, de a brazil balátlövő szerint a norvég Larvik ellen elszenvedett két vereség után nem lehet azt állítani, hogy Ambros Martín csapata lenne a sorozat favoritja.Novemberben vesztette el a BL-címvédő Győr Amorimot térdszalagszakadás miatt. A triplázásra hajtó csapat bekerült a negyeddöntőbe, de a brazil balátlövő szerint a norvég Larvik ellen elszenvedett két vereség után nem lehet azt állítani, hogy Ambros Martín csapata lenne a sorozat favoritja.

„Már nem a Győr a Bajnokok Ligája legfőbb esélyese, de ez nem is baj. A legfontosabb az, hogy a lányok a végsőkig harcolnak és mindent megtesznek a sikerért. Rendszeresen beszélek velük, és tudom, hogy milyen keményen dolgoznak – mondta a BL-győztes és világbajnok Eduarda Amorim az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) honlapjának. – Kikaptak a Larviktól, de a nagyszerű norvég csapat parádés napot fogott ki, így büszke voltam a lányokra, hogy megnehezítették a dolgukat.”

„A Buducsnoszt Podgorica a favorit, rendkívül erős, összetartó és kemény csapatuk van. Azonban ha felismered az ellenfeleid nagyságát, te is újult erőre kapsz. Az egyik legfontosabb ok, amiért nem féltem a Győrt, az az edzőnk, Ambros Martín. Nemcsak taktikai zseni, hanem nagyszerű vezető is, aki megérti és ismeri a játékosait. Ha nem bízol a győzelemben, akkor nincs értelme pályára lépni, én viszont hiszek abban, hogy a Győr örülhet a végén.”

Amorimtól azt is megkérdezték, hogy szerinte ki a legjobb játékos. A brazil légiós szerényen nem önmagát, hanem egy csapattársát nevezte meg.

„A kedvencem Heidi Löke. Lenyűgöz, hogy mennyi energia és lendület van benne támadásban és védekezésben egyaránt. Amikor edzésen egymás ellen játszunk, csak arra gondolok, mennyire szerencsések vagyunk, hogy a csapatban tudhatjuk.”

A Győri Audi ETO a BL-középdöntő utolsó fordulójában a Metzhez látogat március 15-én, a mérkőzést az eredeti időponthoz képest két órával később, 19 órakor kezdik.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik