Kézi: gálával emlékeznek Fehérváron a tíz évvel ezelőtti EHF-kupa-sikerre

MTI MTIMTI MTI
2015.04.15. 14:03
null
A mostani másodedző, Siti Bea (balra) is részese volt a tíz évvel ezelőtti sikernek (Fotó: NS-archív)
Május 29-én kézilabdanapot rendeznek Székesfehérváron a város éppen tíz éve született egyetlen nemzetközi kupasikerére, a női kézilabdázók EHF-kupa-győzelmére emlékezve.

Az esemény szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az ingyenes ünnepi gála fő eseménye a 2005-ös csapat és a klub mostani együttesének összecsapása lesz, erre az egyesület az akkori sikergárda valamennyi tagját meghívja. A program részeként a Fehérvár 2005-ös születésű játékosai is bemutató-mérkőzést játszanak majd.

A tíz évvel ezelőtti győzelem aktív részese volt a jelenleg is a klub alkalmazásában álló Siti Bea és Sugár Tímea, akik a sajtóeseményen emlékeztek vissza az akkori menetelés részleteire. Elmondták, hogy a győzelemhez vezető út érdekessége volt, hogy az elődöntőben az FTC-t, a fináléban pedig Győrt tudta legyőzni a csapat.

Siti, a mostani csapat másodedzője azt is elárulta, hogy a döntő visszavágójának helyszínéül ő és a 2000-ben a Dunaújvárossal hozzá hasonlóan Bajnokok Ligája-győztes Balogh Bea javasolták a Jégcsarnokot. Elmondta, hogy az ötlet az öt évvel korábbi BL-siker apropóján született, ugyanis a Dunaújvárossal is a helyi Jégcsarnokba vitték a 2000-es elődöntő és döntő hazai találkozóit, s úgy gondolták, az új helyszínnel meg lehet lepni az ellenfelet. Ez végül jó húzásnak bizonyult, mivel az akkor Cornexi-Alcoa-HSB Holding néven szerepelt csapat 4000 néző előtt ledolgozta hatgólos hátrányát a jóval esélyesebbnek tartott győriekkel szemben.

A sajtótájékoztatón a jelenlegi csapattal kapcsolatban kiderült, hogy a cél az ötödik hely elérése a mostani bajnoki szezonban. Herr Anita és Kazai Anita szerződését két évvel meghosszabbították.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
10 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik