Női kézi: a Győr nyerte a nyitó meccset a Karl Erik Böhn-kupán

2015.04.03. 18:14
A leukémiában elhunyt Karl Erik Böhn egykori barátja, Andreas Smeby szervezésében április 3. és 5. között utánpótlástornát rendeznek a néhai kézilabdás szakember emlékére szülővárosában, Sandefjordban. Az első mérkőzés a Győri ETO 16 éves játékosokból álló csapatának győzelmét hozta.

Tizenhat együttes vesz részt a tornán, a 15 és a 16 éveseknél is két négycsapatos csoportban zajlanak a mérkőzések. A 16 éveseknél a Győr a norvég Runarral, Tjöllinggel és Bjarggal találkozik, a nyitó meccsen a kisalföldiek 16–8-as félidő után 32–22-re nyertek a Runar ellen, a meccsről a norvég Tv2 is beszámolt.

A találkozó előtt tartották a megnyitót, ahol előbb Böhn testvére,Vigdis Böhn Sunde beszélt, majd a Gjövik edzője, a korábbi magyar női szövetségi kapitány egyik barátja, Knut Befring adott át ajándékot a szervezőnek, Andreas Smebynek. Ezt követően levetíttek egy szívhez szóló összeállítást Böhn munkásságáról, majd egyperces néma csönd helyett egyperces taps és éljenzés volt, ugyanis ez jobban illett Böhn személyiségéhez.

„Több oka is van, amiért megszerveztük ezt a tornát Sandefjordban. Az első, hogy adózzunk Karl Erik Böhn emléke előtt. Mindemellett tovább tudjuk vinni a kézilabdáról vallott gondolatait. Karl Eriket nemcsak a világsztárok érdekelték, hanem fontos volt számára az utánpótlás is” – magyarázta Smeby a torna hivatalos honlapján.

A háromnapos eseményre a Győr mellett Dániából és Svédországból is érkezik csapat.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik