Női kézi: Görbicz elárulta, meddig nem hagyja abba

2015.09.09. 21:30
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) hivatalos oldala hosszú interjút közöl a szülése után a kézilabdához visszatért Görbicz Anitával. A Győri Audi ETO KC irányítója szerencsésnek érzi magát a kis Ottó Boldizsár mellett, és kész rá, hogy aktív részese legyen a zöld-fehérek szezonjának.

„A látszat csalóka – reagált az EHF-nek Görbicz arra, hogy a Szuperkupa-összecsapáson már meccsre kész állapotban tűnt fel a lelátón. – Még éppen csak visszatértem az edzésekhez, és nem tudom megbecsülni sem, mennyi időbe telik, míg újra százszázalékos leszek. Szerencsés, mert Boldizsár nyugodtan fogadja az anyukája más irányú elfoglaltságait, de teljesen új helyzet van most az életemben. Édesanyának lenni főállású feladat, és még mindig gyakorolom, miként illeszthető be a kézilabda a napi programok közé.”EHF-nek Görbicz arra, hogy a Szuperkupa-összecsapáson már meccsre kész állapotban tűnt fel a lelátón. – Még éppen csak visszatértem az edzésekhez, és nem tudom megbecsülni sem, mennyi időbe telik, míg újra százszázalékos leszek. Szerencsés, mert Boldizsár nyugodtan fogadja az anyukája más irányú elfoglaltságait, de teljesen új helyzet van most az életemben. Édesanyának lenni főállású feladat, és még mindig gyakorolom, miként illeszthető be a kézilabda a napi programok közé.”

„Bár próbáltam magam tartóztatni, a terhesség alatt jobban megnőtt a súlyom, mint vártam. Természetesen a baba volt az elsődleges, és követtem a testem irányítását, hogy megkapjon mindent, ami szükséges. A szülés után két hónappal óvatosan elkezdtem kocogni. Szerencsés vagyok, nem kellett éheznem vagy őrült módjára edzenem, ehelyett van egy specialistám, aki irányítja a munkát. És ez működik.”

„A következő kérdés gondolom az, hogy mikor térek vissza. Nos, ez nem olyan, mintha egy sérülés után lépnék pályára – amiben van már tapasztalatom –, ez teljesen új szituáció számomra is. Ugyanazt tudom válaszolni, amit a kérdést már ezerszer feltevő újságíróknak: nem tudom. Egy ideig még eltart. Nem szeretnék elkapkodni semmit” – mondta Görbicz, aki a világbajnokságra vonatkozó kérdésre annyit hozzáfűzött: ahhoz, hogy ott legyen a vb-n, legkésőbb október végére fittnek kell lennie. „Egyetlen dolgon fog múlni a döntésem: ha úgy érzem, hasznára vagyok a csapatnak, akkor ott leszek. Ez a válogatott, nem engedhetünk meg magunknak kétségeket.”

„A kézilabda az életem. Nem tudom elképzelni, hogy kézilabda nélkül éljek, és amíg úgy érzem, segíteni tudom a csapatomat, nem hagyom abba. Most, hogy anya lettem, úgy érzem, sokkal teljesebb ember vagyok, de a játék iránti szenvedély nem múlt el” – zárt az interjút az irányító.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik