Kézi: a szövetség hárommilliárdot adna a kluboknak

MTI MTIMTI MTI
2015.10.02. 15:36
null
A jövőben a szövetségtől érkezhet a klubok támogatásának egy része (Fotó: Hegedüs Gábor)
Több mint hárommilliárd forintot szeretne évente szétosztani a klubok között a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) a véglegesítés előtt álló új finanszírozási rendszerének köszönhetően.

Kocsis Máté, az MKSZ elnöke, Józsefváros fideszes polgármestere a pénteki sajtóbeszélgetésen elmondta, az új konstrukció lényege, hogy a szövetség egy csomagban értékesítené – többek között – a klubok reklám- és marketingjogait, így a tervek szerint a csapatok több pénzhez jutnának, mint valaha, még a legnagyobb klubok is.

Az elnök azt szeretné, hogy a klubok szponzorálásáról ne a személyes kapcsolatok döntsenek, s azt reméli, hogy ősszel, de legkésőbb karácsonyig sikerül eladni a jogokat.

Az egyesületek szövetségi támogatása sávos lenne, az első kiindulási pontot a tabellán elfoglalt helyezés adná, de később „finomodhat” a rendszer – tette hozzá.

A szövetség bízik abban, hogy sikerül olyan nagyságrendű támogatást szereznie, amely évente összesen több mint hárommilliárd forintot jelent a kluboknak. Az összeg nagysága miatt elsősorban állami cég jöhet szóba – fogalmazott Kocsis.

Ezenkívül az MKSZ szeretné, ha Magyarország a következő évtizedekben is folyamatosan világversenyeknek adna otthont, de ehhez szükség lenne öt-hat nagyméretű, legalább 8000 férőhelyes arénára. Jelenleg ennek a követelménynek csak a budapesti Papp László Sportaréna és a debreceni Főnix Csarnok felel meg. Kocsis szerint így szükség van például a Veszprém Aréna bővítésére vagy az építés előtt álló új szegedi aréna áttervezésére. A nagy csarnokok ügyét Kocsis Máté szeretné karácsonyig rendezni a kormányzattal.

A szövetség abban is bízik, hogy sikerül megállapodnia a kormánnyal a teljes országot lefedő hatvan munkacsarnok építéséről 2018-ig, évente 20-20 beruházással. Emellett Vác, Orosháza, Dunaújváros, Siófok és Szentgotthárd 1000-4000 fős csarnokot kapna. Amint elhangzott: a cél az, hogy a válogatottak folyamatosan jelen legyenek a világ élvonalában, a női NB I Európa legerősebb, a férfi NB I pedig a német mögött a földrész második legerősebb bajnoksága legyen.

A pénzügyi és infrastrukturális terület mellett az MKSZ a szakmai és utánpótlásbázis ügyét is kiemelten kezeli, valamint átvállalta a kluboktól a bíróküldés idényenkénti 350 millió forintos kiadását.

A tervekről, ötletekről Kocsis Máté korábban megbeszélést folytatott Orbán Viktorral, s a miniszterelnök jelezte, a kormány kiemelt figyelmet fordít a kézilabdára – derült ki a sajtóbeszélgetésen.

Legfrissebb hírek

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

A jó játékvezető résen van – Bonifert Ferenc és Wiedemann Viktor a Szabaddobásban

Kézilabda
2026.06.12. 13:23

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik