Férfi kézi Eb: a spanyoloknak 13, a mieinknek „csak” hét

2016.01.17. 13:59
Az Európai Kézilabda-szövetség hivatalos honlapjának (EHF) összeállítása szerint az Európa-bajnokságra eddig benevezett 251 játékos közül 130 szerepel az aktuális szezonban a Bajnokok Ligájában.

A legtöbb játékost, szám szerint 12-t a Vardar Szkopje delegálja az Eb-re, amelynek van a macedón mellett szerb, horvát, spanyol és orosz válogatottja is. A Vardart a PSG követi, majd a Veszprém a Barcelonával és a Kielcével holtversenyben a harmadik.

A spanyolok első körre nevezett 15 játékosa közül 13 szerepel a BL-ben, a horvátoknál 12 ez a szám, a mieinknél hét. Egyébként a mieink csoportja az, amelyben a legkevesebben edződnek az elitligában (A: 37, B: 29, C: 38, D: 26). A „legrosszabbul” a montenegróiak állnak, akiknél csak egy játékos (Fahrudin Melics, PSG) szerepel a legnívósabb európai kupasorozatban.

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55

Sipos Adrián: Még mindig érzem magamon a fejlődés lehetőségét

Kézilabda
2026.06.05. 08:53

Kritika és önkritika – egyelőre nem döntött az MKSZ Chema Rodríguez beszámolójáról

Kézilabda
2026.06.02. 15:11
Ezek is érdekelhetik