Férfi kézi: hét éve gyászol Veszprém, Cozmára emlékeznek

Marian Cozma 26 évesen hunyt el
Február 8-a gyásznap a veszprémi kézilabdában. Hét éve vesztette életét Marian Cozma, a Veszprém román válogatott légiósa. Azóta minden évben megemlékeznek az egykori kiválóságról.
Mint ismert, 2009 februárjában egy veszprémi szórakozóhelyen halálosan megsebesítették Marian Cozmát, az MKB Veszprém kézilabdacsapata és a román válogatott játékosát. Azon a hajnalon a veszprémi együttes két másik légiósa, a horvát Ivan Pesic és a szerb Zsarko Sesum is súlyos sérüléseket szenvedett, előbbinek a karrierje véget ért a sebesülése után.
Cozmát akkor zárt körben búcsúztak társai a Veszprém Aréna előcsarnokában, temetését a Duna Televízió élőben közvetítette. Azóta minden évben megemlékezéseket tartanak a tiszteletére, február 8-án a szurkolók, ismerősök és barátok azóta is ismételgetik: „Sohasem feledünk!” – „Niciodata nu te uitam!”
Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik





