Női kézi MK: megvan, ki lesz a Győr ellenfele a döntőben

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.04.30. 16:04
Az Érd lesz a Győri Audi ETO ellenfele a női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi fináléjában, miután a szombati második elődöntőben 25–23-ra legyőzte a Fehérvárt.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, SZIGETSZENTMIKLÓS
ELŐDÖNTŐ
ÉRD–FEHÉRVÁR KC 25–23
(16–12)
Szigetszentmiklós, 800
néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD:
Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (5), M. González 4, A. Bulatovics, KISFALUDY 2, KLIVINYI 6, O. Vukcsevics 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté 2, Gulyás, Barján, Havronyina. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR:
Sipeki – Hajduch, Gjorgijevska 2, Isitate 3, Mayer 3, Bandelier, Tanabe 2. Csere: Herr O. (kapus), Tilinger 2, HERR A. 4, Májer 1, TÁPAI SZ. 6 (1), Kazai. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc:
1–3. 16. p.: 7–6. 24. p.: 13–9. 33. p.: 17–12. 39. p.: 18–17. 44. p.: 21–18. 54. p.: 22–21.
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/5, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: –
A vége nagyon izgalmas volt. Szépen és jó játékkal megszereztük a biztos előnyt, ami szükséges volt a döntőbe jutáshoz, amit aztán a Fehérvár hihetetlen nagy küzdelemmel ledolgozott – erre fel voltunk készülve, ez előfordulhat, de a védekezésünk végig a helyén volt. Sajnálom, hogy nem vittük fel ezt a támadásba is, mert abban volt az erőnk. Lett volna lehetőségünk előbb eldönteni a meccset, jó helyzeteink voltak a végén. A lényeg a győzelem. Büszkék vagyunk a lányainkra. Ez egy csodálatos siker ebben a szezonban. Én már egyszer Rácz Mariannenal voltam döntőben, de akkor a Fehérvár kispadján, az egy felejthetetlen élmény. Most is mindenkinek fantasztikus élmény volt, bár nem játszattam mindenkit, de ez egy építő dolog.
Deli Rita: –
Egy nagyon szoros mérkőzést játszottunk, a második félidőben volt egy nagyon jó szakasz, amikor felzárkóztunk és kiegyenlítettünk, viszont a végjátékban hibákat követtünk el, kulcsjátékosok hibáztak, amit megbosszult az Érd. Gratulálok nekik. Csalódott vagyok, mert nagyon készültünk erre a mérkőzésre, nem volt lehetetlen, mint ahogy a csapat meg is mutatta, hogy szoros meccset tudtunk játszani. Több extra egyéni teljesítmény kell ahhoz, hogy fel tudjuk tenni az i-re a pontot. NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, SZIGETSZENTMIKLÓS
ELŐDÖNTŐ
ÉRD–FEHÉRVÁR KC 25–23
(16–12)
Szigetszentmiklós, 800
néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD:
Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (5), M. González 4, A. Bulatovics, KISFALUDY 2, KLIVINYI 6, O. Vukcsevics 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté 2, Gulyás, Barján, Havronyina. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR:
Sipeki – Hajduch, Gjorgijevska 2, Isitate 3, Mayer 3, Bandelier, Tanabe 2. Csere: Herr O. (kapus), Tilinger 2, HERR A. 4, Májer 1, TÁPAI SZ. 6 (1), Kazai. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc:
1–3. 16. p.: 7–6. 24. p.: 13–9. 33. p.: 17–12. 39. p.: 18–17. 44. p.: 21–18. 54. p.: 22–21.
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/5, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: –
A vége nagyon izgalmas volt. Szépen és jó játékkal megszereztük a biztos előnyt, ami szükséges volt a döntőbe jutáshoz, amit aztán a Fehérvár hihetetlen nagy küzdelemmel ledolgozott – erre fel voltunk készülve, ez előfordulhat, de a védekezésünk végig a helyén volt. Sajnálom, hogy nem vittük fel ezt a támadásba is, mert abban volt az erőnk. Lett volna lehetőségünk előbb eldönteni a meccset, jó helyzeteink voltak a végén. A lényeg a győzelem. Büszkék vagyunk a lányainkra. Ez egy csodálatos siker ebben a szezonban. Én már egyszer Rácz Mariannenal voltam döntőben, de akkor a Fehérvár kispadján, az egy felejthetetlen élmény. Most is mindenkinek fantasztikus élmény volt, bár nem játszattam mindenkit, de ez egy építő dolog.
Deli Rita: –
Egy nagyon szoros mérkőzést játszottunk, a második félidőben volt egy nagyon jó szakasz, amikor felzárkóztunk és kiegyenlítettünk, viszont a végjátékban hibákat követtünk el, kulcsjátékosok hibáztak, amit megbosszult az Érd. Gratulálok nekik. Csalódott vagyok, mert nagyon készültünk erre a mérkőzésre, nem volt lehetetlen, mint ahogy a csapat meg is mutatta, hogy szoros meccset tudtunk játszani. Több extra egyéni teljesítmény kell ahhoz, hogy fel tudjuk tenni az i-re a pontot.

Korábban játszották
Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 25–24

A vasárnapi program
A 3. helyért:
Ferencváros–Fehérvár, 15.45
Döntő: Győr–Érd, 18.00

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20
Ezek is érdekelhetik