Női kézi BL: Ez lesz a legerősebb final four – Amorim

2016.05.06. 11:09
Eduarda Amorim, a Győr Audi ETO női kézilabdacsapatának klasszisa, az ehfcl.com-on írt blogbejegyzésében a csapat szezonjáról és a közelgő final fourról osztotta meg véleményét.

A brazil játékos elmondása szerint természetesen izgatott, hogy csapata bekerült a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, de nem volt felhőtlen az öröme.

„Nagyon várom a final fourt, az első alkalommal azonban még aggódtam kicsit. A négyes döntő speciális módja a BL-cím eldöntésének, óriási show, nagy a médiaérdeklődés, és a szurkolók is imádják, de nekünk, sportolóknak, nagyon megterhelő. Az idei döntő kiváltképp nehéznek ígérkezik. Úgy gondolom, hogy a mostani minden idők legerősebb final fourja. Szerencsére nekem szépek az emlékeim, úgyhogy élvezni fogom minden pillanatát.”

A győriek a címvédő Buducsnoszt Podgoricával találkoznak az elődöntőben, ami még jobban megnehezíti a magyar csapat feladatát.

„A csapatunk talán még erősebb, mint a 2014-es bajnok együttes, abban a tekintetben biztosan, hogy tapasztaltabbak vagyunk. Rengeteget fejlődtünk Ambros Martín kezei alatt. Megvan a pontos elképzelése a játékunkról, és addig nem tágít, amíg el nem érjük az általa megálmodott szintet. Hozzá kell tennem viszont, hogy a Buducsnoszt is erősebb lett 2014 óta. Bizakodásra ad okot, hogy az idén már legyőztük a montenegróiakat úgy, hogy csak húsz gólt lőttek nekünk.”

A Győri Audi ETO szombaton 15.15-től mérkőzik meg a Podgoricával a döntőbe kerülésért.

„Nagyon várom a final fourt, az első alkalommal azonban még aggódtam kicsit. A négyes döntő speciális módja a BL-cím eldöntésének, óriási show, nagy a médiaérdeklődés, és a szurkolók is imádják, de nekünk, sportolóknak, nagyon megterhelő. Az idei döntő kiváltképp nehéznek ígérkezik. Úgy gondolom, hogy a mostani minden idők legerősebb final fourja. Szerencsére nekem szépek az emlékeim, úgyhogy élvezni fogom minden pillanatát.”

A győriek a címvédő Buducsnoszt Podgoricával találkoznak az elődöntőben, ami még jobban megnehezíti a magyar csapat feladatát.

„A csapatunk talán még erősebb, mint a 2014-es bajnok együttes, abban a tekintetben biztosan, hogy tapasztaltabbak vagyunk. Rengeteget fejlődtünk Ambros Martín kezei alatt. Megvan a pontos elképzelése a játékunkról, és addig nem tágít, amíg el nem érjük az általa megálmodott szintet. Hozzá kell tennem viszont, hogy a Buducsnoszt is erősebb lett 2014 óta. Bizakodásra ad okot, hogy az idén már legyőztük a montenegróiakat úgy, hogy csak húsz gólt lőttek nekünk.”

A Győri Audi ETO szombaton 15.15-től mérkőzik meg a Podgoricával a döntőbe kerülésért.


NŐI KÉZILABDA BL, FINAL FOUR (Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, május 7–8.)
ELŐDÖNTŐ (szombat)
15.15:
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO (magyar)
Vezeti: Radojko Brkic, Andrei Jusufhodzic (osztrákok) (Tv: Sport1)
17.45: CSM Bucuresti (román)–Vardar Szkopje (macedón)
Vezeti: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek) (Tv: Sport1)

HELYOSZTÓK (vasárnap)
15.15:
a harmadik helyért
Vezeti: Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen (dánok)
17.45: döntő
Vezeti: Kjersti Arntsen, Guro Röen (norvégok)

A négyes döntőre ajegyed.huoldalon válthatja meg előre a jegyeit.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik