Női kézi: az ETO első fokon pert nyert korábbi átlövője ellen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.09.27. 09:25
null
Susann Müller kapura tör az ETO mezében – győri időszaka végén már nem lehetett erre rávenni (Fotó: Veres Viktor)
Első fokon az Győri Audi ETO KC nyerte meg azt a pert, amelyet egykori játékosa, Susann Müller indított a klub ellen, mert a német átlövő szerint jogtalanul mondtak fel neki 2015 áprilisában – számolt be róla a kisalfold.hu megyei honlap.

 

A sztori dióhéjban: az ETO 2015. április 4-én hat góllal kikapott a Bajnokok Ligája-negyeddöntőben a Vardar Szkopjétól. Ambros Martín vezetőedző a meccs után a csapat előtt vette elő hozzáállása miatt Susann Müllert. A német játékos erre leült a padra, levette a cipőjét, az edző pedig úgy értékelte, cserbenhagyta a csapatát. A játékos a másnapi edzésre sem ment el ezután. Ezt követően volt még egy SMS-váltás Martín és Müller között, aztán a játékos elment Németországba, úgy érezte ugyanis, hazai orvosra van szüksége.

Mindez április 7-én történt, viszont Susann Müller a keresőképtelenségét csupán április 9-től tudta hitelt érdemlően igazolni, vagyis az azt megelőző tréning(ek) mulasztásával kimeríthette a szerződésszegést.

Dr. Gottlieb László bíró elsősorban erre hivatkozva döntött úgy, hogy elutasítja a felperes kérelmét, emellett kötelezi 250 ezer forint ügyvédi díj és másfél millió forint illeték megfizetésére.

A Kisalföld beszámolója szerin ugyanakkor a per még csak az első félidejénél jár, az ETO vezetést szerzett, de Müller ügyvédje már a tárgyalás után közvetlenül jelezte, megfellebbezik a döntést, míg a klub természetesen elfogadja azt.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik