Férfi kézi-vb: „A következő meccsek olyanok számunkra, mint a döntők”

MTI MTIMTI MTI
2017.01.17. 14:11
Császár Gábor, a magyar férfi kézilabda-válogatott irányítója nagy örömmel tért vissza a világbajnokságnak otthont adó Franciaországba, ahol korábban két időszakban is játszott.

„Szeretem a francia ételeket, a francia szavakat viszont szinte teljesen elfelejtettem, úgyhogy most újra kell tanulnom a nyelvet. Nagyszerű érzés újra itt lenni Franciaországban és találkozni néhány régi csapattársammal” – nyilatkozta kedden a világbajnokság honlapján Császár Gábor, aki a 2009–10-es idényben a Chambery Savoie, 2013 és 2015 között pedig a Paris Saint-Germain együttesét erősítette.Császár Gábor, aki a 2009–10-es idényben a Chambery Savoie, 2013 és 2015 között pedig a Paris Saint-Germain együttesét erősítette.

A svájci Kadetten Schaffhausen irányítója kifejtette, jelenleg a válogatott nyolcaddöntőbe jutása a legfontosabb számára.

„A németektől és a horvátoktól is kikaptunk, bár volt esélyünk nyerni. Nagyobb, hatvan percig tartó stabilitással meglepetést szerezhettünk volna. A Chile elleni sikert követően le kell győznünk Szaúd-Arábiát és Fehéroroszországot is a harmadik helyhez, ez most az elsődleges célunk. Ezek a meccsek olyanok számunkra, mint a döntők” – tette hozzá.

A tornán eddig kilencgólos Császár szerint pillanatnyilag úgy tűnik, Svédországgal találkozhatnak a magyarok a nyolcaddöntőben:

„Teljesíthető feladat lenne számunkra, de ennyire még nem tekintünk előre, a hangsúly most a szaúdiakon van.”

Az első csoportmeccs első félidejének közepén megsérült csapatkapitányról, Nagy Lászlóról elmondta, reményei szerint még pályára léphet a világbajnokságon, és jelenleg úgy tűnik, erre jó esélye van.

Császár végül megnevezte, melyik csapatokat várja a párizsi elődöntőbe:

„Németország, Horvátország, Franciaország és talán a svéd-magyar párharc továbbjutója jó eséllyel ott lehet a torna végső fázisában” – nyilatkozta.

A magyarok az Európa-bajnok és olimpiai bronzérmes németektől pénteken 27–23-ra, az Európa-bajnoki harmadik horvátoktól szombaton 31-28-ra kaptak ki a roueni C csoportban, Chilét 34–29-re legyőzték hétfőn, a következő ellenfelük pedig Szaúd-Arábia csapata lesz szerdán 14 órától. A hatcsapatos csoport első négy helyezettje jut tovább a nyolcaddöntőbe, az ötödik és a hatodik az alsóházban az Elnök Kupáért folytathatja szereplését.

A magyar együttes pénteken Fehéroroszország együttesével zárja a világbajnokság első fázisát.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI CSOPORTMÉRKŐZÉSEI
Január 18., szerda, 14.00: Szaúd-Arábia–Magyarország
Január 20., péntek, 20.45: Fehéroroszország–Magyarország
A mérkőzéseket a Sport1 közvetíti.

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Horvátország3390–76+146
2. Németország2262–37+254
3. MAGYARORSZÁG31285–87–22
4. Chile31275–97–222
5. Fehéroroszország31282–89–72
6. Szaúd-Arábia2249–57–80

 

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

Horvát–spanyol és dán–szlovén csata lesz – kisorsolták a férfi kézilabda-vb csoportbeosztását

Kézilabda
2026.06.10. 19:01

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55

Sipos Adrián: Még mindig érzem magamon a fejlődés lehetőségét

Kézilabda
2026.06.05. 08:53
Ezek is érdekelhetik