Férfi kézi-vb: breszti légiósunk tudja a pénteki receptet

MTI MTIMTI MTI
2017.01.19. 21:06
null
Dzsamali Iman tudja, milyen jók a breszti játékosok (Fotó: AFP)
Dzsamali Iman, a magyar férfi kézilabda-válogatott balátlövője szerint sok futásra és gyors játékra lesz szükségük pénteken Fehéroroszország csapata ellen a franciaországi világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén.


A magyarok közül az iráni születésű Dzsamali ismeri a legjobban a következő ellenfelet, ugyanis a Telekom Veszprém játékosa kölcsönben a Bajnokok Ligája- és SEHA Liga-résztvevő Meskov Breszt csapatát erősíti.

„Nem játszunk a fehérorosz ligában, csak a rájátszásban csatlakozunk, ezért egyelőre csupán a csapattársaimat ismerem jól. A breszti játékosok nagyon jók, és a válogatottjuk is erős. Az első csoportmeccsüket meglepetésre elveszítették Chilével szemben, de a folytatásban egyre jobban teljesítettek" – nyilatkozta az MTI-nek csütörtökön a balátlövő.

Hozzátette, nagyon várja a pénteki mérkőzést, amelynek szerinte a magyarok az esélyesei, de meg kell majd küzdeniük a sikerért, mert fizikálisan erős együttes lesz az ellenfél. Szerinte jó védekezésre, sok futásra, gyors játékra lesz szükség.

A magyarok az Európa-bajnok és olimpiai bronzérmes németektől múlt pénteken 27–23-ra, az Európa-bajnoki harmadik horvátoktól szombaton 31–28-ra kikaptak, majd Chilét hétfőn 34–29-re, Szaúd-Arábiát pedig szerdán 37–24-re legyőzték a roueni C csoportban. Az utolsó meccsük pénteken 20.45-kor kezdődik. A fehéroroszok eddig csak a szaúdiakat tudták legyőzni, de a németektől és a horvátoktól is csak 31–25-re kaptak ki.

A hatcsapatos csoport első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az ötödik és a hatodik az alsóházban az Elnök Kupáért folytatja szereplését.

Dzsamali úgy fogalmazott, eddigi teljesítményével elégedett, és nagyon jól érzi magát a csapatban, amelynek szerinte segítségére van, amikor lehetőséget kap.

„Jobb eredményt is elérhettünk volna a németek és a horvátok ellen, noha ők voltak a favoritok. Az elmúlt két meccsünket megnyertük, ez a célunk pénteken is, hogy a 16 között a svédekkel találkozzunk. A hangulattal továbbra is minden rendben, a játékunk fokozatosan javul" – nyilatkozta a balátlövő, aki az eddigi 19 lövéséből 14-szer talált a kapuba a tornán.

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

Horvát–spanyol és dán–szlovén csata lesz – kisorsolták a férfi kézilabda-vb csoportbeosztását

Kézilabda
2026.06.10. 19:01

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55

Sipos Adrián: Még mindig érzem magamon a fejlődés lehetőségét

Kézilabda
2026.06.05. 08:53
Ezek is érdekelhetik