Kézi: a Győr egy pert elbukott, egyet megnyert – sajtóhír

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.03.31. 12:05
null
Hornyák Ágnes gyerekvállalás miatt esett ki a munkából (Fotó: NS-archív)
A Kisalföld információi szerint Hornyák Ágnessel szemben elveszítette, Susann Müllerrel szemben viszont megnyerte a pert a Győri Audi ETO KC.

 

Hornyák amiatt perelte be a klubot, mert az nem fizette ki neki a 2013-as BL-győzelemért járó prémiumot. A volt válogatott átlövő novemberig állt a csapat rendelkezésére – BL-meccsen pályára is lépett –, majd gyermeke áprilisi megszületését követően a lehető leghamarabb edzésre jelentkezett. Hornyák – aki jelenleg a Budaörs játékosa – 2014 őszén feljelentette a győrieket, és első-, majd másodfokon is megnyerte a pert. A lap információi szerint a győri klub azóta már teljesítette fizetési kötelezettségeit.

A német légiósnak ugyanakkor nem fizet a klub. Müller amiatt fordult bírósághoz, mert szerinte 2015 tavaszán jogtalanul bontották fel a szerződését. A győriek ezzel szemben azon az állásponton voltak, hogy a gyenge teljesítményt nyújtó, ezért kérdőre vont játékossal fegyelmi problémák adódtak. Előbb meccsen hagyta cserben a csapatát, majd nem jelent meg az edzésen. Müller szerint sérült volt, de a bíróság nem fogadta el ezt az érvelését, mert a légiós csak napokkal az esetet követően tudta orvosi papírokkal igazolni a hiányzását. Márpedig azzal, hogy igazolatlanul volt távol az edzésektől, szerződést szegett. A bíróság 2016 szeptemberében első fokon elutasította Müller kérelmét. A játékost képviselő ügyvéd akkor jelezte ugyan, hogy fellebbeznek a döntéssel szemben, de ezt végül nem tették meg.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik