MKSZ: „A magyar kézilabdázás is sokat nyert ezeken a mérkőzéseken”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.05.24. 14:42
A férfi után a női kézilabda-bajnokság is emlékezetes végjátékkal zárult, mindkét nemnél nüanszokon múlt, hogy a Szeged és a Győr szerezte meg az aranyérmet. Novák András, a hazai szakági szövetség (MKSZ) főtitkára szerint a bajnokok mellett a magyar kézilabdázás is nagyon sokat nyert ezeken a mérkőzéseken.

„Aki képes felülemelkedni szurkolói elkötelezettségén, illetve elsősorban a magyar kézilabda híve, annak egyet kell értenie azzal, hogy más-más lebonyolításban ugyan, de a férfi és a női szakágban is elképesztően izgalmas, látványos küzdelemben és hajrában dőlt el a bajnoki cím sorsa – mondta Novák András MKSZ-főtitkár a Nemzeti Sportnak. Szerintem nagyon felemelő így nyerni, de ha elmúlik az első keserűség, bánat, talán veszíteni is. Két ilyen, mindenki számára örökre emlékezetes párharcban, amelyekre bárki joggal mondhatja: végződhettek volna fordítva is. De most így végződtek, és meggyőződésem, hogy a bajnokok mellett a magyar kézilabdázás is nagyon sokat nyert ezeken a mérkőzéseken. Nekünk ez a legfontosabb. Szóval, elismerésem a Szegednek és a Győrnek, de elismerésem a Veszprémnek és a Ferencvárosnak is.”„Aki képes felülemelkedni szurkolói elkötelezettségén, illetve elsősorban a magyar kézilabda híve, annak egyet kell értenie azzal, hogy más-más lebonyolításban ugyan, de a férfi és a női szakágban is elképesztően izgalmas, látványos küzdelemben és hajrában dőlt el a bajnoki cím sorsa – mondta Novák András MKSZ-főtitkár a Nemzeti Sportnak. Szerintem nagyon felemelő így nyerni, de ha elmúlik az első keserűség, bánat, talán veszíteni is. Két ilyen, mindenki számára örökre emlékezetes párharcban, amelyekre bárki joggal mondhatja: végződhettek volna fordítva is. De most így végződtek, és meggyőződésem, hogy a bajnokok mellett a magyar kézilabdázás is nagyon sokat nyert ezeken a mérkőzéseken. Nekünk ez a legfontosabb. Szóval, elismerésem a Szegednek és a Győrnek, de elismerésem a Veszprémnek és a Ferencvárosnak is.”

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
10 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01
Ezek is érdekelhetik