Női kézi: Áder János tiszteletvacsorán fogadta a junior-vb-győzteseket

MTI MTIMTI MTI
2018.07.30. 21:31
null
Áder János tiszteletvacsorán fogadta a junior-vb-győzteseket (Fotó: MTI)
Áder János köztársasági elnök hétfő este tiszteletvacsorán fogadta a debreceni junior kézilabda-világbajnokságon aranyérmet szerző női válogatott tagjait és segítőit a Sándor-palotában.

 

A sportolók este fél hét után néhány perccel a Mária Terézia-szalonban találkoztak Áder Jánossal és feleségével, Herczegh Anitával, akik aperitiffel kínálták őket, majd a köztársasági elnök mindenkivel kezet fogott. Ezután Áder János a Sándor-palota teraszára vezette a vendégeket, akik gyönyörködhettek a csodás panorámában, emlékként közös fotók és szelfik készültek.

A csapat „Áder 3” feliratú mezzel ajándékozta meg az államfőt. A hármas szám arra utal, hogy a magyar kézilabda történetében az övék a harmadik vb-aranyérem az 1965-os felnőtt női és a 2017-es ifjúsági strandkézilabda-elsőség után. A csapat vezetői megmutatták a vb-érmet is, majd elbeszélgettek a köztársasági elnökkel a Debrecenben történtekről. Áder János kiemelte, annak ellenére is sok néző volt a debreceni vb mérkőzésein, hogy a labdarúgó-világbajnoksággal párhuzamosan zajlott.

A vacsorát a Tükörteremben szolgálták fel, ahol Áder János azzal kezdte pohárköszöntőjét, hogy felmutatta azt a posztert, amely a Nemzeti Sportban jelent meg, és amelynek egyik oldalán a világbajnoki címet nyert francia labdarúgó-válogatott szerepel, majd vendégeihez fordulva hozzáfűzte: „számunkra nem ez a kedves, hanem a másik oldala”.

„Önök egy lapon szerepelnek a világbajnok francia labdarúgókkal. Teljesítményükhöz feleségem nevében is gratulálok a csapat tagjainak, segítőknek, továbbá mindazoknak, akiknek részük volt ebben az eredményben” – mondta. Felidézte, hogy feleségével hat éve találták ki a tiszteletvacsorák hagyományát, amellyel az a céljuk, hogy időről időre felhívják a figyelmet azokra a kiemelkedő teljesítményekre, amelyek öregbítik Magyarország hírnevét.

Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata mind a nyolc mérkőzését megnyerte a július 1. és 14. között Debrecenben rendezett tornán, és a Dél-Korea elleni elődöntőt, valamint a Norvégia elleni finálét telt ház, több mint ötezer ember előtt játszotta a Főnix Csarnokban.

A magyar női juniorválogatott 2001 és 2003 után harmadszor játszott döntőt a korosztályos világbajnokságon, de korábban mindkétszer kikapott Oroszországtól.

A magyar válogatott eredményei a junior-világbajnokságon
Csoportmérkőzések:

Magyarország–Brazília 27–24 (11–10)
Magyarország–Portugália 33–20 (13–11)
Magyarország–Montenegró 27–17 (13–7)
Magyarország–Norvégia 35–27 (20–13)
Nyolcaddöntő:
Magyarország–Szlovénia 31–17 (12–10)
Negyeddöntő:
Magyarország–Románia 31–26 (14–17)
Elődöntő:
Magyarország–Dél-Korea 30–25 (14–11)
Döntő:
Magyarország–Norvégia 28–22 (10–12)

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
22 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik