Kézilabda: büntetést kapott Koszovó a tv-közvetítés elmaradásáért

2018.09.06. 15:41
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) 4000 eurós pénzbüntetéssel sújtotta Koszovót, amiért a magyar válogatott ellen május 30-án lejátszott női Eb-selejtező mérkőzésére nem gondoskodott nemzetközi tv-közvetítési jelről a magyar partnernek – áll az EHF közleményében.

Pontosabban szólva gondoskodott róla, csak a jel olyan gyengének bizonyult, hogy az nem felelt meg a szabványoknak, ezért a közvetítési jogok magyar tulajdonosa nem tudta élő közvetítésre használni.

Az EHF szabályzata szerint ilyen meccseken a rendező ország szövetségének kötelessége gondoskodni a megfelelő erősségű és minőségű nemzetközi tv-közvetítési jelről, ám ez esetben ez nem történt meg, ezért jár a büntetés.

A Koszovói Kézilabda-szövetségnek hét napja van fellebbezni az ítélet ellen.

A koszovói Ferizaj városában található, Bill Clinton amerikai elnökről elnevezett sportcsarnokbanmájus 30-án lejátszott mérkőzést 37–15-re nyerte meg a magyar válogatott.

Legfrissebb hírek

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás

Kézilabda
2026.06.13. 19:35

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20

A Győr vereségéről, a Metz sikeréről és a válogatott jövőjéről beszélt Golovin Vlagyimir

Kézilabda
2026.06.09. 14:50

Bírsággal „jutalmazta” az EHF a horvát szövetségi kapitány januári kifakadását

Kézilabda
2026.05.27. 12:01

„Sokat köszönhetek a »csakazértis« mentalitásomnak” – Szemerey Zsófi semmit sem kapott ingyen

Kézilabda
2026.05.26. 10:11
Ezek is érdekelhetik