Kézilabda: negyvenkét új szakedzőt avatott az MKSZ

MTI MTIMTI MTI
2018.09.10. 12:53
Negyvenkét új szakedző kapta meg bizonyítványát a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) Nemzetközi Edzőképző Központjának hétfői, ünnepélyes rendezvényén.

Novák András, az MKSZ főtitkára köszöntőjében úgy fogalmazott, az építkezések, a beruházások, az eszközök a szövetség részéről biztosítottak, mert elegendő mennyiségű pénz van a sportágban, és ez az állapot várhatóan hosszú évekig fennmarad, ami egyben jelentős felelősséget is jelent.Novák András, az MKSZ főtitkára köszöntőjében úgy fogalmazott, az építkezések, a beruházások, az eszközök a szövetség részéről biztosítottak, mert elegendő mennyiségű pénz van a sportágban, és ez az állapot várhatóan hosszú évekig fennmarad, ami egyben jelentős felelősséget is jelent.

„Megnégyszereződött a kézilabdázók létszáma, de rajtatok múlik, hogy kik jutnak el a válogatottságig, kikből lesznek Nagy Lászlók, Lékai Máték, Görbicz Aniták. Az álmunk, hogy csapataink visszakerülnek az olimpiára, és ott is maradnak” – szólt a 42 végzett hallgatóhoz Novák.

A főtitkár hangsúlyozta, nagyon fontos pedagógiai szerepük van az edzőknek, mivel övék a második-harmadik nevelési színtér a játékosok életében.

Marczinka Zoltán, a Nemzetközi Edzőképző Központ vezetőjének szerepéről a főtitkár úgy fogalmazott, neki köszönhetően sohasem volt ilyen sok tudományos anyag, informatikai háttértámogatás és megszerezhető tudás egy helyen a sportágban, hiszen szinte minden nap jelzi, min lehetne még változtatni, miben lehetne még fejlődni.

Marczinka kifejtette, a hazai edzőképzés egyéni oktatási formáját megőrizték, ugyanakkor annak struktúráját a kor elvárásaihoz igazították, ezáltal egyedülálló koncepció jött létre. Felidézte, az MKSZ elnöksége két és fél évvel ezelőtt hozta létre a háromszintes edzőképzést, ehhez igazították a licencszabályzatot, bővítették és frissítették a tananyagot, és az európai szövetség (EHF) az alap-, a közép- és a felsőfokú képzést is akkreditálta, a kontinensen elsőként.

Tavaly összesen 114-en fejezték be sikerrel a szakedzőképzést – a NEK végzősei között olyan ismert, korábbi játékosok vannak, mint Borbás Rita, Csapó Erika, Pigniczki Krisztina vagy Sibalin Jakab –, az új tanévre pedig a három szinten 279-en iratkoztak be.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
8 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik