Női kézi: a győri Eduarda Amorim magyar állampolgár lett

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.12.20. 10:31
Csütörtökön Győrben magyar állampolgársági esküt tett Eduarda Amorim, a Győri Audi ETO brazil kézilabdázója.

A 32 éves világbajnok balátlövő 2009 óta tagja az ETO-nak, amellyel többek között négy Bajnokok Ligáját nyert.

Amorimot a polgármesteri hivatalban a korábbi MOB-elnök Borkai Zsolt, Győr polgármestere eskette fel.

„Igazán büszke vagyok, hogy megkaptam a magyar állampolgárságot
– idézi a Győr honlapja Amorimot. Nagyon régóta élek már itt, és úgy érzem, teljesen befogadott ez az ország. Magyarország a személyes és játékos-történelmem része már, és hatalmas megtiszteltetés, hogy Magyarország, benne Győr állampolgára lettem. Szeretném megköszönni a családom, a férjem, a klubom és Bartha Csaba elnök úr támogatását. Továbbá szeretném megköszönni ügyvédem, Németh Imre segítségét az egész folyamatban. Különösen szeretnék köszönetet mondani a magyar kormánynak, Győrnek, minden polgárának, Borkai Zsolt polgármester úrnak, akik lehetővé tették azt, hogy hivatalosan kimondhatom, hogy Magyarország is a hazám.”

„Nagy örömmel hallgattam, amikor Eduarda Amorim megkeresett, hogy szeretné a brazil mellett a magyar állampolgárságot is felvenni – így Bartha Csaba, az ETO elnöke. – Természetesen azonnal biztosítottam támogatásomról, ezért is voltam jelen, amikor ma letette az állampolgársági esküt, melyhez ezúton is gratulálok neki. Eduarda Amorim – Duda – eddigi győri kézilabdás pályafutása alatt rengeteget tett klubunk és Magyarország, a magyar sport sikereiért, igazi vezéregyéniséggé vált a pályán és a pályán kívül is. Profizmusával és hozzáállásával igazi példakép a feltörekvő generációk számára. Bízom benne, hogy még sok szép élménnyel gazdagodik az elkövetkező években Magyarországon egyaránt a pályán, s a civil életében is.”

Amorimot a polgármesteri hivatalban a korábbi MOB-elnök Borkai Zsolt, Győr polgármestere eskette fel.

„Igazán büszke vagyok, hogy megkaptam a magyar állampolgárságot
– idézi a Győr honlapja Amorimot. Nagyon régóta élek már itt, és úgy érzem, teljesen befogadott ez az ország. Magyarország a személyes és játékos-történelmem része már, és hatalmas megtiszteltetés, hogy Magyarország, benne Győr állampolgára lettem. Szeretném megköszönni a családom, a férjem, a klubom és Bartha Csaba elnök úr támogatását. Továbbá szeretném megköszönni ügyvédem, Németh Imre segítségét az egész folyamatban. Különösen szeretnék köszönetet mondani a magyar kormánynak, Győrnek, minden polgárának, Borkai Zsolt polgármester úrnak, akik lehetővé tették azt, hogy hivatalosan kimondhatom, hogy Magyarország is a hazám.”

„Nagy örömmel hallgattam, amikor Eduarda Amorim megkeresett, hogy szeretné a brazil mellett a magyar állampolgárságot is felvenni – így Bartha Csaba, az ETO elnöke. – Természetesen azonnal biztosítottam támogatásomról, ezért is voltam jelen, amikor ma letette az állampolgársági esküt, melyhez ezúton is gratulálok neki. Eduarda Amorim – Duda – eddigi győri kézilabdás pályafutása alatt rengeteget tett klubunk és Magyarország, a magyar sport sikereiért, igazi vezéregyéniséggé vált a pályán és a pályán kívül is. Profizmusával és hozzáállásával igazi példakép a feltörekvő generációk számára. Bízom benne, hogy még sok szép élménnyel gazdagodik az elkövetkező években Magyarországon egyaránt a pályán, s a civil életében is.”

Special day! Just received my Hungarian citizenship Különleges nap a mai: megkaptam a magyar állampolgárságot #proud #honor #köszönömszépen

1,475 Likes, 36 Comments - Eduarda Amorim (@duda18amorim) on Instagram: "Special day! Just received my Hungarian citizenship Különleges nap a mai: megkaptam a magyar..."



Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06
Ezek is érdekelhetik