Kézilabda: megkezdődött egy új csarnok építése Tatabányán

MTI MTIMTI MTI
2019.02.06. 17:37
Tatabányán az Árpád Gimnázium felújításához kapcsolódóan egymilliárd forintos beruházással megkezdődött egy új, akkreditált méretű kézilabdacsarnok építése – mondta el a Tatabányai Sport Club (TSC) elnöke az MTI-nek.

Sámuel Botond tájékoztatása szerint a legmodernebb speciális borítással ellátott csarnokot délelőtt a gimnazisták használhatják, délután pedig az utánpótlás-nevelésben tölthet be szerepet. A létesítmény alkalmas lesz edzőmérkőzések és kisebb tornák megrendezésére.

Az elnök hozzátette, Tatabánya önkormányzata 292 millió forinttal támogatja a csarnok építését, a TSC 53 millió forintot tesz a projektbe, a fennmaradó 620 millió forint pedig társasági adóból folyik be.

A beruházást két és fél éve tervezik, az új csarnok felépítése kapcsolódik az Árpád Gimnázium teljes körű felújításához, illetve reálgimnáziummá alakításához. Az iskola fejlesztéséhez az önkormányzat a Modern városok programban 2.1 milliárd forintot kapott.

Az 1500 négyzetméteres létesítményt a gimnázium telkén belül hét és fél hónapon belül építi fel a szegedi KÉSZ Építő és Szerelő Zrt., előre gyártott vasbeton elemekből. A csarnok a gimnázium felől és az utcafrontról egyaránt megközelíthető lesz.

Sámuel Botond elmondta, a megyeszékhelyen közel 300 igazolt kézilabdázó van. Tatabányán jelenleg egyetlen akkreditált kézilabdapálya található a Földi Imre Sportcsarnokban, ahol délutántól este kilenc óráig folyamatosak az edzések, itt gyakorolnak a Grundfos KC férfi- és a TSC NB II-es női csapata mellett az utánpótlás együttesek.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: hétfőn kezdődik az U16-os leány nyílt Európa-bajnokság

Utánpótlássport
1 órája

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
8 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01
Ezek is érdekelhetik