Női kézi: fordulat, Neagu mégis a CSM Bucuresti-ben marad

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.03.28. 16:29
null
Cristina Neagu (8) a Győr elleni tavalyi BL-elődöntőben (Fotó: Tumbász Hédi)
Bár úgy tűnt, más lesz az ügy kimenetele, Cristina Neagu mégis a CSM Bucuresti kézilabdázója marad – erősítette meg a román médiának Gabriela Szabo, a bukaresti klub sportigazgatója.

 

Cristina Neagu szeretett volna jelentős fizetésemelést kiharcolni magának, ám képviselője – ahogyan Gabriela Szabo fogalmazott – „megértette a klub helyzetét”, így végül a jelenlegi, mintegy 17 500 eurós havi fizetésével hosszabbítja meg a szerződését, előreláthatólag a jövő héten.

Neagu, „a kézilabdázás Messije” a sportág legjobban fizetett játékosa Romániában, ám szerette volna bérét a 20-21 ezer eurós tartományba feltornászni – emlékeztet a Pro Sport román sportlap.

„Nagyon örülök, hogy továbbra is nálunk szeretne kézilabdázni. Marketingszempontból is előnyös a döntése, hiszen ami Messi a Barcelonának, Cristiano Ronaldo pedig a Juventusnak, ugyanaz nekünk Neagu” – idézi a lap Szabót, aki nem tudta megerősíteni, hogy Neagunak remek ajánlatai lettek volna külföldről.

Ügynöke szerint Neagu döntésében az is szerepet játszott, hogy a román klubok szeretnének minél több légióst hazacsalogatni, elősegítve az eredményes felkészülést is a jövő évi tokiói olimpiára.

A 30 esztendős Neagu pillanatnyilag sérülésből gyógyul; mint ismert, a decemberi Európa-bajnokság mieink elleni mérkőzésén térdszalagszakadást szenvedett, visszatérése az év második felére várható.

 

Legfrissebb hírek

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51

„Többet elértem, mint amiről valaha is álmodtam” – Ana Gros különleges búcsúajándékot is kapott a final four végén

Kézilabda
2026.06.08. 15:51

„Elnézést, győriek, de nektek már van hét elsőségetek” – az először BL-győztes Metz ETO-ba igazoló MVP-je

Kézilabda
2026.06.08. 11:22

Fodor Csenge: Saját magunkat vertük meg

Kézilabda
2026.06.07. 22:35

Vámos Petra: Holnap ezzel az éremmel fogok felébredni

Kézilabda
2026.06.07. 22:14
Ezek is érdekelhetik