Női kézi: Bulatovicsot a BL-siker lehetősége vonzotta vissza Győrbe

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2019.04.30. 15:21
null
A szerb-montenegrói Bulatovics (labdával) öt évvel ezelőtt a győriekkel a Podgorica ellen nyert BL-t (Fotó: Szabó Miklós)
Mint beszámoltunk róla, a következő idényre szerződtette a BL-győztes Győri ETO női kézilabdacsapata a montenegrói Katarina Bulatovicsot. A szerbiai Kragujevacon született klasszis jobbátlövő, aki a Podgoricából érkezik, az ortodox húsvétot használta ki, hogy Magyarországra jöjjön aláírni a szerződést régi-új klubjával.

Önöknél húsvét hétfő van. Mégis edzenek?
– Igen, sajnos nem kaptunk pihenőt a trénerünktől, de az ünnepet persze így is megtartjuk, a húsvét nálunk is fontos – válaszolta a Nemzeti Sport kérdésére az olimpiai ezüstérmes és Eb-aranyérmes, négyszeres BL-győztes Katarina Bulatovics.

Miként tudott időt szakítani az ünnepen az aláírásra?
– Csak mentem és jöttem, az egyéves szerződésemről már korábban megegyeztünk.

Mi vonzotta vissza?
– Nagyon sok minden. Rengeteg szép emlék és siker, sok régi barátság köt a csapathoz, a városhoz és a szurkolókhoz. Nagyon motivált vagyok, újra szeretnék BL-t nyerni, és erre a Győrrel van a legnagyobb esélyem.

Öt évvel ezelőtt éppen a Podgorica ellen nyert BL-t a győri lányokkal.
– Szép emlékem, hiszen először játszottunk négyes döntőt, ráadásul Budapesten, fantasztikus szurkolótábor előtt. Nem is veszíthettünk…

Jóban maradt a régiekkel?
– Igen, hiszen azóta is ugyanabban a sorozatban, a BL-ben szerepelünk. Néhányan még megmaradtak az öt évvel ezelőtti együttesből, gondolok Görbiczre, Amorimra és Bódira.

A korábbi másodedzőjéről, Danyi Gáborról milyen emléket őriz?
Nagyon jót. Kiválóan együttműködött Ambros Martínnal, akit a világ egyik legképzettebb trénerének tartok. Úgy látom, nagyjából a régi úton megy tovább az ETO, de a lényeg, hogy újra szerepelhetek a világ legerősebb klubjában.

A Buducsnosztnak jó idénye volt, a negyeddöntőig jutott a BL-ben.
– Sajnos csak addig… A sérülések sorozata meggátolta, hogy eredményesebbek legyünk a középdöntőben, és túljussunk a negyeddöntőben a Kristiansandon.

Eljön a jövő hétvégi BL-végjátékra?
– Igen, azt tervezem, hogy ott leszek a budapesti arénában.

A tippjét, megérzését elárulja?
– Nem szoktam jósolni, ez túl kockázatos a négyes döntő esetében… A jelenlegi erőviszonyok mellett azonban nem tudom elképzelni, hogy leendő együttesem hazai környezetben ne jusson be a fináléba.

A GYŐRI AUDI ETO KC 2019–2020-AS KERETE
Kapusok: Kari Aalvik Grimsbö, Kiss Éva, Amandine Leynaud, Tóth Nikolett
Jobbszélsők: Bódi Bernadett, Faluvégi Dorottya, Jana Knedlíková
Jobbátlövők: Katarina Bulatovics, Amanda Kurtovic, Kürthi Laura
Irányítók: Farkas Johanna, Estelle Nze Minko, Stine Oftedal
Beállók: Kari Brattset, Béatrice Edwige, Világos Diána
Balátlövők: Eduarda Amorim, Anne Mette Hansen, Veronica Kristiansen
Balszélsők: Fodor Csenge, Görbicz Anita, Puhalák Szidónia

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik