Férfi kézi: szeretné minden hazai BL-meccsét megnyerni a Szeged

MTI MTIMTI MTI
2019.08.30. 14:40
null
Mikler Roland öt év után tért vissza Szegedre (Fotó: Frank Yvette, Délmagyarország)
Az új idényben is minden hazai Bajnokok Ligája-mérkőzését megnyerné a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata – nyilatkozta az öt év után visszatért kapus, Mikler Roland.

Szeretnénk minden hazai meccsünket megnyerni, és ha módunkban áll, akkor idegenből is pontokat hozni” – mondta az M4 Sporton pénteken a válogatott kapus. A szegediek 2017 decembere óta veretlenek tétmérkőzésen hazai pályán, legutóbb a lengyel Wisla Plock tudta legyőzni őket saját otthonukban.

Mikler úgy fogalmazott, az első három BL-csoportmeccsük nagy mértékben meghatározza majd, milyen lendülettel indítják az őszi szezont. Hozzátette, a BL-idény kezdetére kell a legjobb formában lenniük, hiszen szeptemberben sorrendben a spanyol Barcelona, a francia Paris Saint-Germain és a német Flensburg-Handewitt lesz az ellenfelük.

„Hasznos volt az alapozó időszak. Már azt hittük, sosem lesz vége, de a héten végre elkezdjük a bajnokságot. Elvégeztük a maximális munkát, amit csak lehetett” – mondta a 199-szeres válogatott kapus. A szegediek szombaton a Csurgót fogadják idénybeli első NB I-es meccsükön.

A játékos úgy vélekedett, a közelmúltbeli felkészülési mérkőzéseken "jó arcát mutatta" a csapatuk, de még van idejük az apró finomításokra, a hibák kijavítására, illetve a jó dolgok megerősítésére. Hozzáfűzte, eddig a nyitott védekezés gyakorlására fektették a legnagyobb hangsúlyt, illetve a támadójátékra, hiszen három érkezőnek is jócskán bele kell szoknia Juan Carlos Pastor rendszerébe, a spanyol vezetőedzőnek pedig a csapat egészét kell a saját képére formálnia.

A Szeged keretéből távozott Balogh Zsolt, Pedro Rodríguez és Marin Sego, Mikler mellett érkezett a Paris Saint-Germaintől a horvát jobbátlövő, Luka Stepancic, a Rhein-Neckar Löwentől a szerb jobbszélső, Bogdan Radivojevic, és a Tatabányától a beálló, Rosta Miklós.

Mikler 2010-től négy idényen keresztül már védett Szegeden, majd Veszprémbe igazolt, ahonnan idén nyáron tért vissza az előző szezonban Magyar Kupa-győztes és bajnoki ezüstérmes együtteshez. A 34 éves kézilabdázó elmondta, csak két olyan csapattársa van, akivel együtt nyertek EHF-kupát 2014-ben.
„Velük még bensőségesebb a viszony, de a többiek is nagyon rendesek, segítőkészek, és jól fogadtak. Igyekszem én is hozzátenni a csapathoz, emberileg és teljesítményben is" – nyilatkozta.

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
Tegnap, 12:15

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Férfi kézi: Tatabányán folytatja a Ferencváros fiatal beállója

Kézilabda
2026.06.23. 12:56

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

Férfi kézi NB I: az FTC helyett a Szigetszentmiklós edzője lesz Kilvinger Bálint – hivatalos

Kézilabda
2026.06.17. 15:27

Az FTC-től szerződtetett beállót az ETO férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.16. 17:23

Katalán ünnep Kölnben, a Barca nyerte meg a férfi kézilabda BL-t

Kézilabda
2026.06.14. 19:43
Ezek is érdekelhetik